Oficiálna podpora pre tento systém už dávno skončila, no pomerne často sa sním môžeme ešte stretnúť a na niektoré veci je maximálne postačujúci. Integrácia SP4 do MS Windows 2k je teda už troška staršia a známejšia vec, no kedže som na ňu neustále dotazovaný tak tu je návod:

1. Do adresára c:\w2k skopírujeme obsah inštalačného CD z MS Windows 2000
2. Predpokladám, že máte stiahnutú poslednú vydanú verziu Service Pack-u 4 (SP4) pre MS Windows 2000, tú uložíme do adresára c:\sp4
3. Service pack treba rozbaliť a to príkazom c:\sp4\w2ksp4.exe -x, príkaz môžeme vykonať z príkazového riadku cmd.exe
4. Teraz integrujeme SP4 do MS Windows, použijeme príkaz c:\sp4\i386\update\update.exe -s:c:\w2k, o dokončení akcie budeme informovaný hláškou: Integrated install has completed successfully.
5.Integrácia dobehla v poriadku, teraz treba vytvoriť bootovacie CD, bootovacie súbory stiahnite z tejto adresy a rozbaľte ich do adresára c:\bootfiles
6.Predpokladám, že na vypaľovanie používate Nero, v tom prípade bude nastavenie vyzerať nasledovne:

7. Teraz stačí CD vypáliť a začať používať, samozrejme nič vám nebráni integrovať doňho aj ostatné (neskôr vydané) záplaty a nástroje od Microsoftu. Ak by ani tento návod nestačil určite navštívte web http://old.bink.nu/bootcd/, kde sa problematike vytvárania takéhoto CD venujú naozaj do detailu.