Vlog


Sleduj ma


Twitter


Nechajte sa pochovať ekologicky a príbuzní vás budú hľadať pomocou RFID

Dnes troška nekro marketingu. Ani také tradičné služby ako pohrebníctvo nezaspali dobu snažia sa prispôsobiť dobe. RFID čipy, ktoré sú sú známe skôr z priemyslu si našli svoje uplatnenie aj na cintorínoch. Čipmi o veľkosti puku sú označované hroby už viac ako päť rokov.

Na čo to je dobré? V prípade živelnej katastrofy ako napríklad povodeň je možné miesto posledného odpočinku nájsť aj po zničení náhrobného kameňa. Niektoré cintoríny nie sú udržiavané a pod vysokou trávou sa tiež ťažko orientuje. Ešte pomerne veľa ľudí pátra po svojich príbuzných a práve na obrovských plochách by im to mohlo trvať týždne. Takto majú k dispozícii čítačku a predsa len je to o niečo jednoduchšie.

Naviac je možné takto označovať masové hroby, ktoré niesu identifikované a neudržiavajú sa – správcovia vedia ale že dané miesto je obsadené.

Poslednou novinkou doby sú takzvané zelené hroby alebo cintoríny. Nemajú náhrobné kamene, nepoužíva sa kov a ani chemické látky. Telo prejde klasickým rozkladom bez toho aby bola nutná kremácia. Práve aj tu má RFID svoje miesto pre identifikáciu miesta posledného odpočinku.

Ako som na začiatku povedal aj v tejto oblasti je pokrok nezastaviteľný a ľudia podnikajú a majú svoje startupy v pre nás nezvyčajnej oblasti.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Čo je to RSS a prečo ho musíte mať | VLOG #81

RSS vnímam ako absolutne nadčasový formát a v tomto videu vám prezdradím prečo. Zároveň zistíte, že ho potrebujete aj vy ak vás zaujíma čo sa deje. A

Jarné upratovanie na webe | VLOG #80

Určite aj vy máte weby, ktorým nevenujete tú najvyššiu pozornosť a dennu starostlivosť. Je dobré sa im ale venovať aspoň pár krát do roka a vyťažiť z

Oplatí sa reklama na Linkedin?

Začiatkom roka som si na Linkedin založil profil pre tento blog. Rozhodol som sa tak trochu upratať moje aktivity na tejto sociálnej sieti. Samozrejme

Publikované 16.02.2012

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist