Ak si myslíte, že monopol na akčný film o nebezpečnom vlaku, ktorý sa rúti krajinou má len Steven Seagal tento film vás bez problémov presvedčí o opaku. A reálnejšie.

Nezastaviteľný (Unstoppable) je kilometer dlhý vlak, ktorý sa zlyhaním ľudského faktora dá do pohybu. Aby to nebolo také nudné tak niekoľko jeho vagónov vezie toxický náklad. Paralelné s príbehom vlaku sa odvíja deň dvoch zamestnancov železničnej spoločnosti (Chris Pine a Denzel Washington). Tie sa majú čoskoro navzájom pretnúť.

Udalosť spočiatku nikto neberie vážne, tá sa ale stupňuje. Železničná spoločnosť má niekoľko tipov na vykoľajenie alebo prevzatie kontroly, no všetky pokusy končia neúspešne. Zamestnanci, ale chcú pomôcť a skúšajú vlastný plán – ten sa nakoniec premení na poslednú šancu ako vlak zastaviť. Milo ma prekvapila realita v ktorej sa film odohráva.

Tak isto aj jeho gradovanie a napínavé situácie, ktoré ma v kresle nenechali chladným. Rušivo na mňa pôsobila len samotná nezastaviteľná lokomotíva s mystickými zvukmi a prestrihmi ako by to bol živý tvor. Ak hľadáte film na akčný večer tak Nezastaviteľný je dobrou voľbou. Dávam 7 z 10.