Vlog


Sleduj ma


Twitter


Nový Winamp vo verzii 5.5 je dosť super

Nullsoft patriaci pod AOL vydal novú stabilnú verziu svojho známeho prehrávača WinAMP. Bolo opravených niekoľko desiatok chýb ale za najväčšie lákadlo možno považovať nový skin Bento. Možno povedať že ide o kópiu iTunes alebo Songbirdu. Vo Winampe sa zjednotili aj okná pre video či vizualizáciu do jedného so záložkami. Zmenou prešiel aj editor ID3 tagov, novinkou je aj zobrazovanie obalov albumov bez nejakých dodatočných pluginov. Fajnšmekrov poteší podpora viackanálivého surroundu a spolupráca s Apple iPod.

Ak sa vám štýl a la iTunes páči určite po novom Winampe siahnite. Pri inštalácii budete mať na výber z troch skinov, notoricky známy classic, modern a Bento. Naviac Bento má verziu s väčším fontom. Z farebnej schémy je možné meniť len farbu textu. Winamp 5.5 testujem už druhý deň. Osobne sa mi nový „viacokienkový“ skin pozdáva. Z tohto dôvodu som doma dlhšie používal Songbird. Ten má však niektoré detské choroby na ktoré v pravidelných intervaloch nadávam ako nestabilitu alebo pamäťovú nenažranosť (Gecko based). Winamp sa tvári zatiaľ stabilne a prehľadne. Tiež treba povedať že už dávno nejde o výkonovo nenáročný prehrávač. Do istej miery je to cena za jeho univerzálnosť. Verzia 5.5 už nieje podporovaná na systémoch MS Windows 95/98. Na stiahnutie sú tradičné verzie ako Full, Lite, Bundle a Pro – výber je len na vás.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Audacity pridáva sledovanie používateľov

Len začiatkom mája som písal, že Obľúbený audio editor Audacity mení majiteľa a už sú tu aj prvé zmeny, ktoré celkom rezonujú, nakoľko nie sú zrovna p

Obľúbený audio editor Audacity mení majiteľa

Audacity je jednoznačne legenda. Ide o výborný open-source multiplatformový editor pre nahrávanie a editovanie zvuku. Používajú ho nie len hobby hudob

Unboxing Urbanears Plattan 2 Bluetooth | VLOG #53

Prečo som si vybral opäť slúchadlá od Urbanears? Aké boli dve generácie Sony? Viac na túto tému prezradím v tomto unboxing videu.

Publikované 14.10.2007

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist