Vlog


Sleduj ma


Twitter


Open-source monitoring pre tvoj web

Ak máte zaujímavú webovú službu, ktorá vám generuje peňáze asi vás zaujíma ako a či vôbec beží. Na výber máte z množstva hotových služieb ako Pingoscope, Pingdom, Pushmon či UptimeRobot.

Prípadne ak máte rozsiahlejšiu infraštruktúru pravdepodobne máte aj nejaký vlastný monitoring ako Munin, Icinga či Zabbix a podobne. V prípade, že hľadáte niečo malé čo si môžete rozbehať vo vlastnej réžii, je jednoduché a spoľahlivé. No a nesmiem zabudnúť aj na slovo lacné, tak skúste Uptime.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Uptime je len taký experiment – demo ako ukázať tvorbu webových služieb s Node.js a MongoDB. Ale ono to fakt funguje.

Už som načrtol, čo budete na backende potrebovať, čiže stačí nejaké maličké VPS s linuxom, nainštalovať Node.js a MongoDB. Následne stačí repozitár naklonovať z GitHubu, nastaviť pripojenie do DB a spustiť.

Uptime vie robiť dotazy na HTTP aj HTTPS, prípadne UDP. Meria dĺžku odozvy, dajú sa zadávať regulárne výrazy pre matchovanie a podobne. Všetko je minimalistické, ale veľmi prehľadné. Nechýbajú notifikácie cez mail.

Uptime používam už niekoľko mesiacov, mám tam stovky hostov, naozaj ide o nenáročnú aplikáciu. Naviac je veľmi prehľadne napísaná, takže si ju môžete modifikovať pre svoje potreby.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Pingdom ruší bezplatnú verziu monitoringu

Pingdom patrí bez pochýb medzi najobľúbenejšie nástroje na monitoring dostupnosti a rýchlosti webových stránok. Počas svojej existencie niekoľko krát

Prague PostgreSQL Developers Day 2016

V poradí už deviaty ročník konferencie Prague PostgreSQL Developers Day sa bude konať 17. a 18. februára 2016. Ako názov napovedá podujatie bude zame

Ako bolo na Velocity EU Amsterdam 2015?

Záver októbra patril v Amsterdame podujatiam, ktoré organizuje vydavateľstvo O'Reilly Media. Konkrétne išlo o OSCON a Velocity, práve na to druhé som

Publikované 16.07.2014
TOPlist TOPlist