Vlog


Sleduj ma


Twitter


Open-source monitoring pre tvoj web

Ak máte zaujímavú webovú službu, ktorá vám generuje peňáze asi vás zaujíma ako a či vôbec beží. Na výber máte z množstva hotových služieb ako Pingoscope, Pingdom, Pushmon či UptimeRobot.

Prípadne ak máte rozsiahlejšiu infraštruktúru pravdepodobne máte aj nejaký vlastný monitoring ako Munin, Icinga či Zabbix a podobne. V prípade, že hľadáte niečo malé čo si môžete rozbehať vo vlastnej réžii, je jednoduché a spoľahlivé. No a nesmiem zabudnúť aj na slovo lacné, tak skúste Uptime.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Uptime je len taký experiment – demo ako ukázať tvorbu webových služieb s Node.js a MongoDB. Ale ono to fakt funguje.

Už som načrtol, čo budete na backende potrebovať, čiže stačí nejaké maličké VPS s linuxom, nainštalovať Node.js a MongoDB. Následne stačí repozitár naklonovať z GitHubu, nastaviť pripojenie do DB a spustiť.

Uptime vie robiť dotazy na HTTP aj HTTPS, prípadne UDP. Meria dĺžku odozvy, dajú sa zadávať regulárne výrazy pre matchovanie a podobne. Všetko je minimalistické, ale veľmi prehľadné. Nechýbajú notifikácie cez mail.

Uptime používam už niekoľko mesiacov, mám tam stovky hostov, naozaj ide o nenáročnú aplikáciu. Naviac je veľmi prehľadne napísaná, takže si ju môžete modifikovať pre svoje potreby.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Weekly #66 - D2IQ, SSH, monitoring, Shopsys framework 8, publikovanie na Instagram cez Creator Studio

Technológie Templating on OpenShift: should I use Helm templates or OpenShift templates? Mesosphere changes name to D2IQ, shifts focus to Kubernetes,

Postrehy z O’Reilly Velocity Conference 2018 London

Európsku edíciu konferencie O’Reilly Velocity som prvý a aj posledný raz navštívil v roku 2015 v Amsterdame. Sú to len tri roky ale vo svete technológ

4 alternatívy pre Pingdom zdarma

Pomerne často dostávam otázku čo by som odporučil ako lacnú alternatívu resp. takú, čo je zdarma k službe. Tá je ako som spomínal už spoplatnená a fre

Publikované 16.07.2014
TOPlist TOPlist