Vlog


Sleduj ma


Twitter


Open-source monitoring pre tvoj web

Ak máte zaujímavú webovú službu, ktorá vám generuje peňáze asi vás zaujíma ako a či vôbec beží. Na výber máte z množstva hotových služieb ako Pingoscope, Pingdom, Pushmon či UptimeRobot.

Prípadne ak máte rozsiahlejšiu infraštruktúru pravdepodobne máte aj nejaký vlastný monitoring ako Munin, Icinga či Zabbix a podobne. V prípade, že hľadáte niečo malé čo si môžete rozbehať vo vlastnej réžii, je jednoduché a spoľahlivé. No a nesmiem zabudnúť aj na slovo lacné, tak skúste Uptime.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Uptime je len taký experiment – demo ako ukázať tvorbu webových služieb s Node.js a MongoDB. Ale ono to fakt funguje.

Už som načrtol, čo budete na backende potrebovať, čiže stačí nejaké maličké VPS s linuxom, nainštalovať Node.js a MongoDB. Následne stačí repozitár naklonovať z GitHubu, nastaviť pripojenie do DB a spustiť.

Uptime vie robiť dotazy na HTTP aj HTTPS, prípadne UDP. Meria dĺžku odozvy, dajú sa zadávať regulárne výrazy pre matchovanie a podobne. Všetko je minimalistické, ale veľmi prehľadné. Nechýbajú notifikácie cez mail.

Uptime používam už niekoľko mesiacov, mám tam stovky hostov, naozaj ide o nenáročnú aplikáciu. Naviac je veľmi prehľadne napísaná, takže si ju môžete modifikovať pre svoje potreby.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Prague PostgreSQL Developers Day 2016

V poradí už deviaty ročník konferencie Prague PostgreSQL Developers Day sa bude konať 17. a 18. februára 2016. Ako názov napovedá podujatie bude zame

Ako bolo na Velocity EU Amsterdam 2015?

Záver októbra patril v Amsterdame podujatiam, ktoré organizuje vydavateľstvo O'Reilly Media. Konkrétne išlo o OSCON a Velocity, práve na to druhé som

Velocity Amsterdam 2015 už o týždeň

To, že sa v Amsterdame uskutoční Velocity Conf, za ktorou stojí vydavateľstvo O'Reilly Media som tu na blogu už spomínal. Podujatie už doslova klope n

Publikované 16.07.2014
TOPlist TOPlist