Slúchadlá SE-DJ5000 od spoločnosti Pioneer sú tu už desaťročie. Napriek tomu, že v elektronike sa produkt stáva zastaralým ihneď po uvedený na spotrebiteľský trh nemusí to platiť o všetkom. A tieto slúchadlá sú toho dôkazom.

Ide o uzavreté slúchadlá, ktoré pôsobia dobrým dojmom napriek tomu že na nich dominuje plast. Riešenie kĺbov je veľmi podobné  konkurenčným modelom a tu nieje príliš čo vymýšľať. Pioneer SE-DJ5000 sú uspôsobené na počúvanie na obe uši tak aj jedno. Ak vám stačí jedno určite oceníte pad na opretie slúchadiel. Osobne ho nepoužívam. Tak isto aj prepnutie do mono režimu.

Čo mňa potešilo je 1.2 metrový kábel, ktorý ide natiahnuť až na 3 metre, čiže si od pultu môžete zabehnúť a nieste nijako obmedzovaný. Ak by som mal spomenúť nejaké technické údaje tak frekvenčný rozsah je 5-28000 Hz a impedancia 55 ohmov.

Pioneer SE-DJ5000 vážia 270 gramov čo nieje na niekoľko hodinové hranie veľa. Ak by ste ale o nich uvažovali ako o slúchadlách k PC či MP3 prehrávaču tak tu je tá hmotnosť už cítiť.

Na záver som si nechal samotný zvuk – aj keď ide o veľmi subjektívnu záležitosť určite vám na prvé počutie neuniknú dobré výšky a široké stredy. Basy by ste tu ale hľadali márne.

Slúchadlá Pioneer SE-DJ5000 sú aj po rokoch veľmi zaujímavovu voľbou – stále majú významné postavenie vo svojej triede, no cenovo sa dajú zohnať aj za menej ako tretinovú cenu (pod 99 dolárov).