Po svetových metropolách ako bez pochýb je Londýn aj New York sa podujatie Engage 2015 presúva do strednej Európy – Praha ho bude hosiť v dňoch 20. až 22. mája. Za podujatím stojí spoločnosť Socialbakers, ktorá sa zameriava na analýzu sociálnych médii ako Twitter či Facebook, no a myslím, že ju netreba príliš predstavovať. Jan Řežáb (CEO) sa stal v naších končinách pojmom a príkladom úspešného globálneho startupu.

Engage 2015 je rozdelené na tri dni, prvý a posledný bude vzdelávací. Uprostred bude konferencia, ktorej asi najsilnejším menom je John Sculley. Ale tým to nekončí – predstavia sa ľudia zo spoločností ako YouTube, Misfit, Emirates, KLM, Lego či Disney. Počas spomínaných dvoch dní plných hands-on workshopov bude možné načerpať množstvo informácií od social media exportov z firiem ako Lenovo, Nestle, Desigual, Facebook, Mashable a mnohé ďalšie.

The biggest social business conference and educational summit

Svojim zameraním, obsahom a výberom rečníkov ide o najväčšie podujatie zamerané na social media na svete. No a najlepšie na tom je, že naozaj sa koná len 4 hodiny cesty z Bratislavy a netreba letieť cez pol sveta. Myslím, že úplne fantastická príležitosť, najmä keď viem, že sociálne siete rieši dnes naozaj každý. No a tu budú práve značky, ktoré to robia svetovo a dobre.

Očakáva sa až 1000 účastníkov a 50 prednášajúcich. Vstupenky je možné zakúpiť ako na workshopy s konferenciou, tak aj len na samostatnú konferenciu. Prípadne ak nechcete riešiť ubytovanie tak je k dispozícii All Inclusive Pass.