(PR rozhovor) Blíži sa nám obdobie predvianočných nákupov a pomerne veľa ľudí uvažuje, že by sa im do domácnosti hodil počítač – či už ich prvý, alebo upgrade na niečo lepšie. O tom, že to môže byť aj repasované PC som sa rozprával s Imrichom Zuberom z Lacne-pc.sk.

Prečo by mali ľudia uvažovať nad repasovaným PC namiesto nového?
Najväčšou výhodou, kvôli ktorej ľudia kupujú naše počítače, je ich cena, ktorá je často len zlomok ceny nového počítača s rovnakými parametrami. Veľa ľudí si myslí, že repasované počítače sa rovnajú použitým. Produkty Lacne-pc.sk sú však počítače a notebooky, ktoré boli použité väčšinou vo veľkých firmách, bankách, takže nemôžeme hovoriť o značné opotrebovanie. Navyše naše počítače prejdú i náročným procesom testovania.

Ponúkate „skladačky“ alebo značkové zostavy?

Lacne-pc.sk myslíme vážne, keď hovoríme o kvalite. Predávame tovar len od uznávaných výrobcov ako DELL, IBM, HP, Fujitsu-Siemens, Lenovo, atď. (plánujeme pridať do sortimentu ďalšiu veľmi obľúbenú značku, ale to necháme na prekvapenie :)).

Platí, že repasované PC je len na kancelársku prácu alebo sa dajú nájsť aj PC pre náročnejších užívateľov, napríklad hráčov?

Naše najsilnejšie počítače sú vhodné na hranie pár rokov starých hier, ale áno, priznávame, že najnovšie hry by im už mohli robiť problémy. Sústredíme sa hlavne na ľudí, ktorí chcú ušetriť a nehrajú extra náročné PC hry. Veľa zákazníkov chváli náš filter, ktorý umožňuje triediť produkty podľa cieľu použitia: “Pre rodinu”, “Pre hráčov”, “Pre neskúsených”.

Prevádzkujete eshop. Môžete popísať možnosti platby a dopravy tovaru?

Za tovar môžete platiť prevodom, dobierkou po doručení i v hotovosti pri osobnom odbere. Ľudia hodnotia veľmi kladne našu rýchlosť - produkt dostanú väčšinou nasledujúci deň po objednávke. Nedávno sme zaviedli i dovoz zdarma na celom území Slovenska.

Predsa len ide o používanú výpočtovú techniku, ako je to so zárukou?

Ako som spomenul, kvalita produktov Lacné-pc.sk oproti nových zaostáva v minimálnom pomere. Podiel reklamácií na naše počítače je pod 1%, takže sme bez obáv zaviedli 2-ročnú záručnú dobu, pričom na použitý tovar ponúka väčšina firiem len 12 alebo 6-mesačnú. Zaistíme i skúšobnú dobu na 7 dní.

Je takéto PC alebo notebook vhodný pre firmy? Máte pre ne nejakú ponuku, prípadne viete zabezpečiť hardvér podľa ich požiadaviek?

Som rád, že ste sa ma na to opýtali. Tieto počítače sú ideálne pre začiatočné firmy alebo pre firmy, ktoré používajú PC a notebooky hlavne na administratívne, účtovnícke a pokladničné činnosti. Pri väčších objednávok ponúkame zľavy a pre mnoho firiem sme už vypracovali individuálne ponuky (formulár pre žiadosť o ponuku). Zásobujeme i školy a PC dealerov.

Ako je to s operačným systémom a ovládačmi?

Jedna slečna, ktorá od nás kupovala, nechcela uveriť tomu, že máme také lacné operačné systémy (vysvetľoval som jej to minimálne 15 minút :) ). Vďaka našej spolupráce s Microsoftom® môžeme ponúkať Windows® už od 25€ (máme dokonca aj XP-čka, ktoré už nikde inde nekúpite). Na Vaše želanie objednaný počítač nainštalujeme i s ovládačmi a základnými softvérmi.

Máte nejaké zľavy pre študentov?

Pravdaže. Ak pri objednávke zadáte číslo karty ISIC, odrátame 15€ z ceny balíčkov.

Veľa ľudí si Vianočné nákupy necháva na poslednú chvíľu, počítate s väčším záujmom ľudí a ste na toto obdobie pripravený?

Je to pravda, aj minulý rok sme mali veľké problémy s obstaráváním objednávok v posledných týždňoch pred Vianocami, ale to sú príjemné starosti. Oproti minulému roku sme sa rozrástli a očakávame ešte viac objednávok. Pre istotu by sme však odporúčali nakupovať darčeky skôr, ak na to máte možnosť, nech už ide nákup v Lacne-pc.sk alebo inde.

Ďakujem za informácie a rozhovor.