Pojem „kríza“ sa posledné mesiace spája najmä zo slovom práca. Väčšina ľudí je rada, že ju má a veľa ich sleduje pracovné portály z preventívnych dôvodov. Rozbiehať projekt s týmto zameraním je buď brutálne šialenstvo, alebo musíte mať brutálny nápad s ktorým by ste mohli preraziť, lebo trh je plný.

Podstránka s pracovnými ponukami môže byť ale zaujímavým doplnkom pre rôzne weby, ktorých návštevníci sa pohybujú v úzko špecializovaných pozíciach. Tu netreba opäť vynachádzať koleso a dá sa siahnuť po hotovom riešení a tým je jobberBase na ktorom už beží niekoľko desiatok takýchto pracovných webov.

Napriek tomu, že  jobberBase je open-source CMS pre jeho stiahnutie sa musíte registrovať. Link na stiahnutie vám príde na mail. Pre nasadenie budete potrebovať PHP 5+ a MySQL 4.1+. Apache  modul mod_rewrite by mal byť zapnutý. Potom je to klasika – upraviť konfiguračný súbor na pripojenie k databáze a do nej naimportovať prvé dáta na vytvorenie tabuliek a väzieb. Klasika. Čo systém ponúka ukazuje aj demo, k dispozícii je aj admin rozhranie.