Vlog


Sleduj ma


Twitter


Prvé véčko ktoré sa mi páči – Motorola MPx220

Vždy som bol odporcom "véčkových" mobilov a o značke Motorola ani nehovorím. Život je zmena a druhý smartphone tejto značky – model MPx220 ma naozaj chytil za srdce. Čo vo mne niečo zmenilo je asi jeho skvelý tech dizajn a samozrejme funkcie. Motorola už má určité skúsenosti z "chytrými" telefónmi – veď MPx220 je po Mpx200 už druhým takýmto telefónom. Jeho predchodca bol ochudobnený o fotoaparát a Bluetooth.

Ak je telefón zatvorený na jeho prednej strane je vonkajší pasívny displej z rozlíšením 96 x 64 bodov a 536 farbami. Nájdete tam taktiež fotoaparát a vysoko svietivú bielu LED diódu, ktorá slúži ako blesk. Zo zadnej strany nechýba logo operačného systému. Tým systémom je Microsoft Windows Mobile 2003 for Smartphone Second Edition.

Po otvorení mobilu nás určite prekvapí veľmi kvalitný, aj keď len dvojpalcový aktívny displej z 262 000 farbami a rozlíšením 176 x 220 bodov. Klávesnica sa skladá z dvoch častí – navigačnej a numerickej. Jediné čo možno konštrukcii vyčítať je použite plastov, ale na druhú stranu vďaka tomu je fón mimoriadne ľahký.

Čo sa týka softvérovej stránky telefón nijak nezaostáva za ostatnými "chytrákmi". Ako internetový prehliadač je použitý Internet Explorer, k dispozícii je aj emailový klient a MSN mesasager. Je možné použiť aj editor pre SMS či editor pre multimediálne správy. Telefón podporuje hlasové ovládanie, vytáčanie hlasom má jednoduchý manažér schôdzok, kalkulačku a budík. Ten však nefunguje keď je mobil vypnutý. O multimediálnu zábavu, ako to pri tomto operačnom systéme býva, stará Windows Media Player. Samozrejme pretože ide o smartphone nieje problém doinštalovať ďalší software a aj Java aplikácie.

Telefón je možné použiť aj ako štandardný mobil, podporuje komunikáciu cez GPRS. Chýba však podpora EDGE – a toto je mínus ktorý sa v dnešnej dobe ťažko odpúšťa. Ale snáď sa dočkáme podpory v novšom modely. Na komunikáciu z PC môžeme použiť dátový kábel pripojený cez konektor CE Bus alebo Bluetooth. Ďalšie informácie v skratke:

Celkovo hodnotím Motorolu MPx220 ako tretí najvydarenejší telefón (po Nokii 6630 a QTEK 9060) a ako druhý najlepší smartphone z operačným systémom Microsoft Windows Mobile 2003 (po QTEK 9060). Aj keď aplikácii je preň oveľa menej ako pre jedničku – Symbian. Čo musím ešte vyčítať je absencia EDGE.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Official DJI Osmo Action Travel Kit Unboxing | VLOG #76

Na YouTube som nenašiel ani jedno video tohto kitu, tak si pozrite si môj unboxing Osmo Action Travel Kit ku kamerke DJI Osmo Action. Samotnú kameru

DJI Osmo Action Unboxing | VLOG #75

Pozrite si môj unboxing akčnej kamerky DJI Osmo Action. Okrem samotnej kamery v balení nájdete montovateľný ochranný rám, rýchlo upínaciu základňu a

Maker Faire bude tento rok aj v Bratislave

Prvou tohtoročnou informáciou, ktorá sa tu objavila bolo, že Praha opäť privíta bastličov a kutilov na Maker Faire a ja som veľmi rád, že na pomyselnú

Publikované 26.03.2005

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist