Pri rannej šálke zeleného čaju som sa na Brouzdej.cz prehrabával denníčkom Radima Hasalíka. Ten sa venoval v linkovanom spote vplyvu blogov na chovanie zákazníkov.

Spomínané percentuálne výsledky ma nejako neprekvapili napriek tomu, že boli brané v rámci Spojených štátov. Osobne pokladám recenzie rôzneho tovaru ale aj služieb na blogoch za najlepšie zdroje. Napríklad majiteľ novej „tech“ hračky do detailu rozpíše praktické skúsenosti, dozviete sa tak aj odpovede na otázky na ktoré vám predajca nevie (nechce) odpovedať. Naviac ak máte nejaké špecifické otázky dá sa sním kontaktovať či už mailom alebo formou komentárov. Téme „komerčne“ zameraných blogerov, ktorý píšu za finančnú odmenu som sa už venoval. Je to trend, ktorému sa pravdepodobne nevyhneme, pozor ide však o hru z ohňom. Tak ako bolo odpozerané nezaujaté písanie za provízie, tak si treba aj všimnúť, že niekoľko „uplácačských“ firiem bolo vykázaných z rôznych združení za svoju skrytú propagáciu.

U nás začínajú blogerom viac prinášať zisky programy ako Google AdSense. Domáce (sk a z časti cz) blogy vo všeobecnosti považujem za vcelku relevantné, nakoľko sa stávajú osobnejšími.