Vlog


Sleduj ma


Twitter


Seth Godin - Kopni do té bedny

Seth Godin je autor, ktorého tu nespomínam prvý krát – práve naopak. Dnes by som si rád zobral na mušku jeho poslednú knihu v českom preklade „Kopni do té bedny“, alebo v originále Poke the Box. Jeho knihy sa mi vždy pozdávali, takže krátko po tom čo sa objavil aj tento kúsok na trhu som po ňom veľmi rýchlo siahol.

Kniha má podtitul „Jak uvést do života projeky ze šuplíku“ a prvé, čo ma zarazilo bola jej veľkosť – rozsahom sa zastavila na hranici 100 strán. No a prvé zbežné prelistovanie naznačilo, že opäť ide o výber myšlienok, príbehov a poznámok z autorovho života.

Kniha je silno aktuálna, žijeme v dobe kedy sa každý snaží niečo rozbehnúť, či už ide o vlastné podnikanie alebo projektu vrámci firmy. Či už ide o jedno alebo druhé (v akomkoľvek obore) tak takáto aktivita naráža na dve úskalia: riziko a strach. A s obomi sa pokúša Godin bojovať. Máte nápad na knihu, produkt či službu? Dokážete o svojich plánoch a nápadoch kvetnato rozprávať a vaši priatelia a blízky vám závidia? Je možne, že tu vaše sny končia a ďalej si netrúfate. Kopni do té bedny sa pokúša práve takýchto ľudí nakopnúť a ukázať im, že všetko je na dosah.

Godin často v knihe uvádza, že nielen ľudia ale aj firmy sa boja inovovať a riskovať, no práve to sú veci, ktoré vás môžu posunúť či odlíšiť od konkurencie. Radšej žijeme život plný kompromisov.

Ak by som mal dať knihe jedinú nálepku tak je to motivácia, ak hľadáte práve – proste potrebujete potlapkať po ramene a povzbudiť tak po nej určite siahnite. Ak hľadáte niečo viac, než len odobrenie potom vám publikácia môže prísť priemerná až menej užitočná.

Kopni do té bedny je kniha, ktorá vám nezaberie veľa času. No môže byť impulzom, ktorý vás prinúti rozbehnúť váš projekt. Kúpite ju na abcknihy.sk.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Kniha Meet the Heroes | VLOG #77

Kniha, ktorú musíš mať! Je hmateľný dôkaz, že Slovensko ako krajina nie je startené. Kniha Meet the Heroes predstavuje generáciu hrdinov všedných dní

10 spôsobov, ako zostať kreatívny v časoch dobrých aj zlých | VLOG #71

Kreativita nie je niečo, čo len tak zapnete frázou "a teraz budem kreatívny". Jednoducho občas to nejde. Ale naštastie je tu 10 tipov z kni

Mám pre teba novú knihu o blogovaní | VLOG #67

Uvažuješ nad blogovaním, alebo blog už máš a chceš sa posunúť na ďalší level? Som veľmi rád, že som mohol prispieť k vzniku knihy Tvorba úspešného za

Publikované 11.09.2012
TOPlist TOPlist