Okrem oficiálnej knihy k technológii Pomodoro ich príliš nieje. Jednou z nich je Pomodoro Technique Illustrated, ktorá vyšla v novembri minulého roku. Jej autorom je Staffan Nöteberg, ktorý na publikácii spolupracoval s otcom Pomodoro, ktorým je Francesco Cirillo.

Pomodoro Technique Illustrated približuje základné princípy metódy na manažovanie času, no naviac prináša informácie ako sa adaptovať na takýto systém organizovania času. Spomína popis spracovávanie agendy ale aj využívanie v tíme viacerých ľudí. Knihu ako je už v jej názve uvedené dopĺňajú pôsobivé ilustrácie a praktické príbehy a ukážky.

Kniha má vyše 140 strán, autor  Staffan Nöteberg má 20 ročné skúsenosti ako freelancer vo vývoji softvéru, žije v Štokholme a Istanbule. Venuje sa aj osvete v organizovaní a efektívnom času. Knihu odporúčam v prípade, že vám základný manuál, ktorý „spáchal“ Francesco Cirillo a chcete vedieť viac, pritom vám nerobí problémy angličtina. Kniha sa predáva ako paperback a aj v elektronickej podobe – prvá verzia stojí 25 a druhá 16 dolárov.