Hodinky som vždy bral ako praktický doplnok, dostával som ich k významným udalostiam ako okrúhle narodeniny a podobne. Vždy som na ne pozeral ako na prístroj zobrazujúci čas. Za posledných asi desať rokov túto funkciu u mňa plne prebral mobilný telefón.

No hodinky sú odjakživa aj ukazovateľom prestíže, štýlu a možno aj názoru. Takýto pohľad na ne mám len poslednú dobu. Keď som sa o ne začal zaujímať troška viac, tak som zistil že ide o celú vedu okolo nich.

Dnes by som rád predstavil značku Axcent of Scandinavia a ich hodinky Frank X53031-407. Tie mi na recenziu poskytol online obchod mojehodinky.sk. Asi by som začal rovno značkou.

Axcent of Scandinavia má posledných pár rokov nálepku osvedčenej značky celebrít z celého sveta. Trendy stále udáva Hollywood a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Všetko začalo v roku 1996 modelovou radou Speedster. Hodinky sa totiž objavili v takých filmových snímkoch ako Cat Woman s herečkou Halle Berry, či X-Men I a II v ktorom si zahral Brian Cox v hlavnej úlohe. No a aj v obľúbenom filme Ja robot s Willim Smithom v hlavnej úlohe. Myslím, že to na dostanie sa značky do povedomia stačí.

Hodinky Axcent of Scandinavia sa predávajú v 50 krajinách po celom svete. V Českej a Slovenskej republike boli predstavené v roku 2004. Odvtedy si našil svoje miesto medzi zákazníkmi a pozitívny ohlas.

Model Frank X53031-407 má na svedomí dizajnér Daniel Jakobsson (na ich zadnej strane je jeho podpis), ktorý navrhol aj radu  Speedster, tú som spomínal na začiatku a dodala značke Axcent of Scandinavia na váhe. Tento dizajnér známy svojim grafickým talentom, ten mu stále zaručuje miesto v livestylových magazínoch. Sám tvrdí, že je ovplyvnený hlavne talianskou a japonskou kinematografiou 60. a 70. rokov minulého storočia. Značný vplyv na jeho prácu má aj móda, moderná architektúra, hudba a na neposlednom mieste ľudia.

Hodinky Frank X53031-407 určite v prvom rade zaujmú svojim spracovaním a veľkosťou. Aj keď sa radia do kategórie unisex tak na ženskej rúčke pôsobia príliš hranato a ťažko, myslím si že viac sa hodia na mužskú ruku. Majú rozmery 40 x 37 x 10 milimetrov. Vyrobené sú z ocele, ktorá je opracovaná do lesklých a technických tvarov. Remienok je kožený, sklíčko minerálne.

Na nastavenie a prepínanie funkcií slúžia 4 tlačidlá umiestnené z na boku hodiniek. Digitálne hodinky Frank X53031-407 dokážu zobrazovať dva časy s dátumom a názvom dňa, majú stopky a budík.

Napriek tomu, že ide o digitálky tak sú na priamom slnečnom svetle výborne viditeľné vďaka zelenému pozadiu, v noci môžete použiť podsvietenie. Vodotesnosť som neskúšal, no výrobca udáva 3 ATM / 30 m.

Hodinky ma zaujali po dizajnérskej stránke – môj štýl nepatrí zrovna do elegantnej kategórie no  Frank X53031-407 sa vedia prispôsobiť. Určite ide aj o zaujímavý darček.

Za poskytnutie hodiniek ďakujem online predajni mojehodinky.sk