SUSE ako najväčšia nezávislá spoločnosť zameraná na open-source získala pod svoje krídla Rancher Labs. Práve Rancher Labs si vybudovalo silné postavenie vo svete kontajnerov a najmä Kubernetes.

Z produktov Rancher Labs treba určite spomenúť RKE, čo je CNCF certifikovaná Kubernetes distribúcia, distribuované blokové úložisko Longhorn či distribúciu K3s pre IoT & Edge computing. Spoločnosť je pomerne aktívna na podujatiach venovaných kontajnerovým technológiam. Okrem toho má silné postavenie v edukácii Kubernetes napríklad v podobe webinárov. Jej produkty sú dostupné ako open-souce.

SUSE ako nemecká spoločnosť má za sebou toho už pomerne veľa. Pamätníci si možno spomenú na akvizíciu Novell-om alebo jej prerod na opäť nezávislú spoločnosť. Od akvizície Red Hat-u IBM vo svojom segmente najväčšiu. SUSE v októbri minulého roka oznámilo ukončenie poskytovania OpenStack platformy a produktu, čím tento projekt prišiel o jedného z top prispievateľov. SUSE vtedy argumentovalo väčším zameraním práve na kontajnerovú platformu a kúpa Rancher Labs to len potvrdzuje.

Po tom, čo Mirantis získal Docker Enterprise alebo Red Hat CoreOS ide o ďalšiu zaujímavú zmenu vo svete cloud native. Predsa len Vmware to s Kubernetes rozbehol vo veľkom.