Vlog


Sleduj ma


Twitter


Taký blogerský post

Je haluz, že celkom vymizli také tie posty blogerov z ich života. Možno to je nedospelé a neprofesionálne v dnešnej dobe. Predsa len všetci sú na sociálnych sieťach a na otázku ako sa máš sa odpovedá „ty ma nečítaš na "fejsbúku/tvajteri/whatever"?

Na takmer dva týždne ma zložila chrípka a ja som si ich celkom slušne užíval ničnerobením a spaním. Predsa len, nič iné sa nedá robiť s hlavou ako melón a žiadnymi myšlienkami. Každopádne to bolo očistné. Možno aj pre to, že takto seriózne chorý som bol naposledy pred 4 rokmi. Som na seba hrdý, že som nezačal sledovať žiaden seriál, ktorému by som beznádejne prepadol. Ak som pri seriáloch tak za minulý rok som mrkol len na Sherlocka a Silicone Valley.

Inak asi najdivnejšie bolo, že po návrate do Hlavného mesta ma prvých 24 hodín nič nevytočilo, dokonca sa dá povedať, že mi chýbalo. To zase prisudzujem tomu snehu čo sa tu niekoľko týždňov váľal a zrazu je fuč. Trochu som v hlave plánoval čo najbližšie týždne a mesiace. A bolo toho celkom dosť. Celkom sa teším, keď budem už sto-sto nech môžem zahájiť bajkovú sezónu.

Odhodlal som sa vrátiť aj k foteniu – pár hodín som hľadal šablónu pre WordPress podľa mojich predstáv s kreditkou v ruke, že nebudem vymýšľať a prvú čo mi padne do oka kúpim. Bohužiaľ som si asi vysníval niečo neexistujúce. Chcel som denný fotoblog na štýl fungovania Pixelpost-u, čiže čo deň to pekná veľká fotka na titulke. Plus k tomu nejaký archív. Čuduj sa svete, ničo podobné som nenašiel. Fotografie sú najčastejšie riešené pomocou špeci postov ako portfólio alebo ako Pages a nie Post ako fotka. Asi si budem musieť spraviť vlastnú. Ak sme pri WordPresse už najbližšiu sobotu bude pražský WordCamp, program sa mi celkom pozdáva tak ak sa nič nepokazí idem tam.

Prečítal som pár kníh, takže možno sem pridám nejaké recenzie. Trocha sa posledné dni vŕtam vo veciach ako Hadoop, HAproxy a io.js tak možno aj z tejto sféry pribudne niečo. Bohužiaľ s krajšími dňami bude na blog asi zase menej času.

Sledujem aj čo sa deje na hudobnej festivalovej scéne, zatiaľ to je dosť slabota. Tu to nechávam všetko otvorené nakoľko ma nič veľmi nepresvedčilo, no a čo aspoň trocha je dosť ďaleko.

Za chvíľu sa trochu natiahne denne svetlo, super je že ráno už je počuť štebotajúce vtáky. Pekné dni nás ešte len čakajú.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

10 najčítanejších článkov za rok 2019 na blogu alian.info

Zostávajú posledné hodiny do konca roka 2019 a preto je na čase si pripomenúť tie články, ktoré vás na blogu najviac zaujali. A teda mali najväčšiu čí

Mám pre teba novú knihu o blogovaní | VLOG #67

Uvažuješ nad blogovaním, alebo blog už máš a chceš sa posunúť na ďalší level? Som veľmi rád, že som mohol prispieť k vzniku knihy Tvorba úspešného za

10 najčítanejších článkov za rok 2018 na blogu alian.info

Bilancovanie končiaceho sa roku 2018 je už na mieste v týchto dňoch. A tak vám podľa minuloročného vzoru prinášam prehľad tých najčítanejších článkov,

Publikované 22.02.2015

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist