Ako som informoval ešte v marci tak prinesiem report z The Next Web Conference 2012. Konferencia začína už zajtra v Amsterdame a ja som pripravený vstrebávať čo najviac informácii. Zo zaujímavých rečníkov vystúpi napríklad spoluzakľadateľ Reddit Alexis Ohanian, spoluzakľadateľ Youtube Chad Hurley – momentálne majiteľ Delicious. Za zmienku stojí aj Joe Gebbia, ktorý sa podieľal na vzniku čoraz obľúbenejšieho AirBnB, CEO Freelancer.com čo je najväčšia platforma pre outsourcing Matt Barrie, Kevin Rose ktorý ma na svedomí Digg. Tak isto ľudia z bit.ly, Evernote či Adobe.

Okrem toho tu bude prebiehať pitchovanie a súťaž startupov, lebo o tých to celé je. Mimochodom za cenu trocha presahujúcu jednu vstupenku sa dajú získať dva vstupy na podujatie a priestor pre váš stánok – dobré vedieť do budúcna ak budem mat nejaký ten našlapaný startup. LOL.

Zaujímavý – najmä pre developerov – môže byť Hack Battle nad API obľubených a aktuálnych projektov ako Facebook, KPN, Twilio, MailChimp, SendGrid, SkyDrive, Dropbox, Rijksmuseum, Tendril a Spotify. The Next Web Conference prebieha vo štvrtok a piatok, dnes je už CxO Summit ale len pre pozvaných. Tak ja dúfam, že sa medzi 1 500 návštevníkmi The Next Web Conference nestratím a uvidím to najlepšie z americkej a európskej tech scény.