Už tretí týždeň mám na testovanie telefón Nokia Lumia 800 s operačným sytémom Windows Phone 7. Aj ho usilovne testujem a väčšia recenzia je už rozpísaná. Dnes by som ale rád v skratke spomenul Windows Phone 7 Connector for Mac. Moje posledné skúsenosti s mobilnou platformou Windows Mobile čo sa týka synchronizácie a správy telefónu neboli zrovna najlepšie. Active Sync a MS Outlook mi nesadli, každý výrobca telefónu si to riešil po svojom a nedajbože keď som sa chcel káblom pripojiť na Mac. Bolo nutné kúpiť aplikáciu od tretej strany, lebo vo free edícii zvládala synchronizáciu len jedným smerom.


Doba pokročila a teraz je k dispozícii priamo v Mac App Store aplikácia od Microsoftu s názvom Windows Phone 7 Connector. Tá zvláda synchronizáciu multimédií (voto, video, podcast, hudba) a aj zvonení. Všetko je bezproblémové a nemusíte mať zbytočne Windows so Zune.


Jediný problém na ktorý narážam je aktualizácia – aplikácia konči s takouto chybou. Potešila by ma možnosť inštalovať aplikácie priamo z Windows Phone 7 Connector. Našťastie sa stále aplikácia vyvíja tak snáď aj táto možnosť pribudne.