Tento tip som sem chcel dať ešte pred začiatkom leta, potom som pozabudol a nakoniec sa naň vykašlal. Prázdniny sú v polke a prekvapilo ma, že veľa ľudí o ňom stále nevie. Takže tu je.

Železničná spoločnosť Slovensko aj tento rok pripravila letnú akciovú ponuku na neobmedzené cestovanie vlakom počas 31 dní. Čiže šanca sa dala využiť za júl aj august, teraz máte ešte šancu do konca mesiaca si pocestovať. Potrebné je mať niektorý z preukazov a k nemu si dokúpiť ešte uvedený lístok – SLOVAK JUNIOR k preukazu JUNIOR RAILPLUS EURO<26, SLOVAK KLASIK k preukazu KLASIK RAILPLUS a SLOVAK SENIOR k preukazu SENIOR RAILPLUS. Ceny za lístky k jednotlivým preukazom sú nasledovné:

  • SLOVAK JUNIOR stojí 40 EUR (1205,40 SKK) aj s DPH
  • SLOVAK KLASIK stojí 50 EUR (1506,30 SKK) aj s DPH
  • SLOVAK SENIOR  stojí 17 EUR (512,14 SKK) aj s DPH

Pre mňa je toto posledné leto čo si užívam s JUNIOR-om takéto zľavy – vek nepustí, lístok sa mi oplatí už pri dennom cestovaní do práce – to nehovorím o nejakom festivale či výlete – to sa skutočne už vozím zadarmo. Všetky lístky majú platnosť maximálne do 24.00 h 31. augusta 2009, takže ak cestujete teraz čím skorej si ho určite kúpte.