Aj keď je trh presýtený len veľmi ťažko si vyberám spomedzi mobilných zariadení, možno aj preto, že obyčajné telefonovanie je to posledné na čo ho používam.

Jedným z posledných mobilných zariadení, ktoré mi padlo do oka bol Palm Pre. Predsa len HTC P4350 má už viac ako dva roky a opotrebenie na ňom badať, takže Palm bol celkom horúcim kandidátom. Pokiaľ HTC neoznámilo novú generáciu svojich zariadení no a jedným z prvých kusov bol HTC Hero.

Keď som naň prvý raz narazil na webe povedal som si, že pekný koncept – zase niečo čo sa do výroby nedostane. Opak sa ale stal skutočnosťou a HTC je už aj na našom trhu. V skratke ide o komunikátor s operačným systémom Google Android. Dominantný je 3,2 palcový dotykový displej. Vo vnútri Hero bije procesor Qualcomm na frekvencii 528 MHz, ktorý dopĺňa 288 MB RAM. Vnútornú pamäť má kapacitu 512 MB a je možné ju rozšíriť pamäťovými kartami microSD. Určite poteší aj GPS, Bluetooth a WiFi. Podrobná špecifikácia je na stránke výrobcu.

HTC Hero si môžete kúpiť v známych obchodoch ako Agem (odporúčaná cena pre koncového užívateľa s DPH 479,09 €) či Alza (cena s DPH 471,92 €). Z mobilných operátorov má exkluzivitu na jeho predaj O2 (cena s DPH 507,30 €). Určite by som ho chcel získať na recenziu, myslím že pôjde o ideálneho nástupcu môjho súčasného komunikátora.