Autori projektu storytlr.com o sebe tvrdia, že nerobia žiaden startup. Robia na zábavnom projekte, ktorý vznikol vo voľnom čase. Veď každý kto sa pohybuje po webe je aktívny a ma profil na viacerých službách ako Flickr, YouTube, last.fm a ďalších. Takto po sebe zanecháva digitálne „stopy“. Správne zotriedené dokážu napríklad vyrozprávať príbeh z výletu . Môžete si tak spraviť svoj online denníček – takmer blog. Všetky vaše aktivity sú agregované na jedno miesto a tak fungujú weby ako eschnou.com či alardw.com . Ja na niečo podobné čiastočne používam soup.io.

Mám pocit, že tu má minca viac ako dve strany. V podstate blogujete, aj keď to blog nieje – ide o agregátor, ale to nezasvätený ani nespozná. Nevytvárate pritom obsah, len dookola chrúmete niečo čo ste ani možno vedome nevytvorili (štatistika z last.fm, záložky z delicious.com atď.). Pre niekoho je to zase ideálne, lebo „tvorí“ obsah len používaním služieb. No napríklad doteraz aktívny bloger prepadne mikroblogovaniu (čo sa pomerne často stáva) a kvalitný obsah je zrazu preč.

Ale späť storytlr.com – aby som to zhrnul. Postaviť si na nejaký denníček kumulujúci čisto všetky moje aktivity ma neláka. Ale páči sa mi ten príklad s výletom (len čiastočná archivácia) a niektorý víkend by som chcel mať tak chronologicky zmapovaný (poznámky, mikroblog, fotky, videa) lebo by to dávalo zmysel. Nie všetko, nakoľko vidím za tým aj bezpečnostné riziko keďže občas mlčať je zlato.