Přední česká startupová soutěž se letos představuje v inovované podobě a s novými partnery. Profily všech soutěžících tentokrát budou moci posoudit a okomentovat nejen porotci, ale také veřejnost. Milionovou investici pro nejlepší startup přislíbili investoři z fondu 42angels.

Do 31. srpna mohou zájemci přihlašovat své projekty pro letošní Startup Show. Už o několik dní později se veřejnost dozví jména deseti projektů, které čeká intenzivní výcvik prezentačních dovedností a následný souboj v rámci akce WebExpo Startup Show Pitch. Teprve z ní vzejde čtveřice finalistů, která se před porotou utká o milionovou investici a další ceny.

Startupová soutěž je součástí největší české internetové konference WebExpo Prague 2012 a bude také jejím vyvrcholením. Novinkou jsou veřejné profily všech přihlášených, jejichž projekty a odpovědi si může kdokoliv prohlížet, lze pod nimi diskutovat a až do uzavření registrací na nich mohou týmy dál pracovat a vylepšovat je.

Startupy, které se chtějí přihlásit do soutěže, musí být založeny nejdříve v lednu 2011 a nesmí mít za sebou účast v předchozích ročnících soutěže. Všechny projekty vybrané do první desítky mají nárok na vstup na konferenci WebExpo Prague 2012 zdarma až pro tři členy týmu, získají příležitost předvést na konferenci svůj pětiminutový pitch a možnost prezentovat se formou stánku.

Čtyři nejlepší startupy se pak představí i ve finále Startup Show v sobotu 22. září. Hlavní cenu, investici v hodnotě milion korun, poskytuje investiční fond 42angels. Diváci zároveň hlasováním na místě určí pořadí tří startupů, které získají ceny partnerů. Ti nejlepší budou moci po určitou dobu využívat prostory kanceláří – Node5, JIC, BIC či Inovacentra ČVUT - a dostane se jim zdarma medializace i účasti na mnoha zajímavých seminářích. Koučinky, mentoring i mezinárodní stáže patří mezi další lákadla, pro která stojí svou účast zvážit.

Hlavním partnerem a spoluorganizátorem soutěže je Node5, hlavním mediálním partnerem je server TyInternety.cz. Dále nejlepší projekty obdrží ceny a služby od partnerů soutěže JIC, Inovacentrum ČVUT, FlexiBee, Startupr, H1.cz a dalších. A jestli snad váháte, připomeňte si, jak před rokem vypadalo emotivní grilování finálových startupů na loňském videozáznamu.

WebExpo s.r.o.

Společnost WebExpo je inovační kluster ve vzdělávání webových profesionálů. Letošní pátý ročník konference WebExpo Prague přiváží hvězdy světového byznysu, designu a programování webu. 20. - 22. září se na Vysoké škole ekonomické v Praze sejde 1200 návštěvníků konference. Další aktivity společnosti WebExpo zahrnují školící program WebExpo Academy a podpora webových startupů pořádáním akceleračních a mentoringových akcí např. WebExpo Startup Camp.

Node5

Founders, Hackers, Superstars. Node5.

42angels

42angels is a gathering of experienced Czech and Slovak entrepreneurs with a passion for start-ups, providing angel/seed stage financing with added value. We will help you grow your idea into a profitable business.