Vlog


Sleduj ma


Twitter


Ahoj svet, alebo tento blog je mŕtvy

Myslím, že tento blog si zaslúži novú etapu života. A tá práve začala. Začiatkom tohto roka som nad pohárom vína rozmýšľal o všetkom čo som tu kedy chcel napísať, no nebolo času. A asi ani dosť vôle.

Tak prišiel nápad na reštart. Odložiť pôvodný content do archívu a začať na novom piesočku. Nezaťažený minulosťou. Nie je to pálenie mostov, ale skôr niečo ako začiatok nového mileneckého vzťahu.

Ako platformu som zvolil Ghost, relatívne nový systém postavený na Node.js, dáta sú v MariaDB. Určite sa v niektorom z ďalších postov rozpíšem ako na to. Už teraz môžem povedať, že som ho zvolil kvôli svojej jednoduchosti a úžasnému zameraniu na to najpodstatnejšie – obsah. A konečne sa naučím ten markdown.

Ale späť k obsahu, nechcem si nič sľubovať ohľadne periodicity, ale skôr by to malo byť o kvalite než kvantite. Opäť zo sveta moderného webu, open source a marketingu – oblastí v ktorých sa denno-denne pohybujem.

Dizajn je minimalistický, ako sa dalo, respektíve ako som len zniesol. Odstránil som komentáre. Aj keď sú označované za jeden z pilierov blogu, tak podľa štatistiky sa už takmer vôbec nepoužívajú.

alian

Aktívnejší, aj keď už ani to nie tak veľmi, som na Twitteri a Facebooku. Obsah ktorý som pridával tam určite prevyšoval to čo som publikoval tu, takže určite ma odoberajte.

Áno, od nového priestoru očakávam aj reštart myšlienkový. Uvidíme...


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Zomrel Braňo Rác – bloger a legenda slovenského internetu

Človek môže napísať tisíce článkov, no niektoré veci sa aj tak píšu veľmi ťažko. Tento raz bol poslom zlých správ eMDi, ktorý mi poslal nostalgické vi

10 najčítanejších článkov za rok 2020 na blogu alian.info

Koniec roka 2020 klope na dvere a aj preto by som rád pripomenul články, ktoré vás na blogu alian.info bavili najviac. Tak poďme sa na ne rovno pozrie

Prečo začať blogovať v roku 2021? | VLOG #89

Myslíte si, že blogy sú mŕtve? Dá sa povedať, že na Slovensku áno. Nepoznám žiadnu technologickú alebo marketingovú autoritu, ktorú by som pravidelne

Publikované 02.06.2014

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist