Vlog


Sleduj ma


Twitter


Ahoj svet, alebo tento blog je mŕtvy

Myslím, že tento blog si zaslúži novú etapu života. A tá práve začala. Začiatkom tohto roka som nad pohárom vína rozmýšľal o všetkom čo som tu kedy chcel napísať, no nebolo času. A asi ani dosť vôle.

Tak prišiel nápad na reštart. Odložiť pôvodný content do archívu a začať na novom piesočku. Nezaťažený minulosťou. Nie je to pálenie mostov, ale skôr niečo ako začiatok nového mileneckého vzťahu.

Ako platformu som zvolil Ghost, relatívne nový systém postavený na Node.js, dáta sú v MariaDB. Určite sa v niektorom z ďalších postov rozpíšem ako na to. Už teraz môžem povedať, že som ho zvolil kvôli svojej jednoduchosti a úžasnému zameraniu na to najpodstatnejšie – obsah. A konečne sa naučím ten markdown.

Ale späť k obsahu, nechcem si nič sľubovať ohľadne periodicity, ale skôr by to malo byť o kvalite než kvantite. Opäť zo sveta moderného webu, open source a marketingu – oblastí v ktorých sa denno-denne pohybujem.

Dizajn je minimalistický, ako sa dalo, respektíve ako som len zniesol. Odstránil som komentáre. Aj keď sú označované za jeden z pilierov blogu, tak podľa štatistiky sa už takmer vôbec nepoužívajú.

alian

Aktívnejší, aj keď už ani to nie tak veľmi, som na Twitteri a Facebooku. Obsah ktorý som pridával tam určite prevyšoval to čo som publikoval tu, takže určite ma odoberajte.

Áno, od nového priestoru očakávam aj reštart myšlienkový. Uvidíme...


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

10 najčítanejších článkov za rok 2019 na blogu alian.info

Zostávajú posledné hodiny do konca roka 2019 a preto je na čase si pripomenúť tie články, ktoré vás na blogu najviac zaujali. A teda mali najväčšiu čí

Mám pre teba novú knihu o blogovaní | VLOG #67

Uvažuješ nad blogovaním, alebo blog už máš a chceš sa posunúť na ďalší level? Som veľmi rád, že som mohol prispieť k vzniku knihy Tvorba úspešného za

10 najčítanejších článkov za rok 2018 na blogu alian.info

Bilancovanie končiaceho sa roku 2018 je už na mieste v týchto dňoch. A tak vám podľa minuloročného vzoru prinášam prehľad tých najčítanejších článkov,

Publikované 02.06.2014

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist