Nadpis je možno trocha dvojzmyselný, ale chcem písať o veľkosti emailových schránok. Po tom čo Google zverejnil informácie o tom, že pripravuje mailovú službu z kapacitou schránky 1GB začal strašný ošiaľ. Ľudia zháňali pozvánky, každý chcel takú veľkú schránku (aj keď väčšina ani nevedela načo). Tí čo sa tomu troška rozumejú predpokladali, že rovnaký trend bude nasledovať aj u ostatných freemailoch. Veď schránka z kapacitou niekoľko desiatok megabajtov pri cenách dnešných diskov nieje žiaden problém.

Otázne je načo takúto veľkú schránku využiť. Áno úmyselne sa dá zaplniť, lenže pri bežnej emailovej komunikácii to príliš reálne nieje. Veď keď už užívateľ používa len webové rozhranie na kontrolu prijatej pošty a všetku necháva na serveri myslím že si bohato musí vystačiť z 100MB! Veď nemôžete nechávať dôležitú poštu niekde uloženú na večné veky (aj keď máte email na celý život), záruku nulovej straty dát nemá v užívateľských podmienkach nikto.

Vďaka Gmail-u sa troška rozvírili vlny v freemailových vodách, poskytovatelia si uvedomili, že treba aj pri týchto službách ponúkať treba niečo naviac aby ste boli lepší ako ostatný=viacej užívateľov=väčšia obľúbenosť u nich=väčšie zisky. No a prečo je veľkosť mailovej schránky dôležitá? Človek nikdy nevie čo sa môže prihodiť, veď za tú dobu čo som bol mimo mi prišlo MB emailov. Žiadne konferencie, pomerne málo spamu - len dokumenty a objednávky od klientov, nové cenníky a pod.. Ľudia radi posielajú všetko ako *.doc alebo *.ppt.