Efektívne prepojenie skladu a eshopu je dôležité pre celkový zákaznícky zážitok. Zákazník chce mať tovar čo najrýchlejšie a najpohodlnejšie pri sebe, no veľká časť celého procesu pre neho zostáva neviditeľná. Preto sa pozrieme na to, ako si s týmto procesom poradili v najväčšom slovenskom kníhkupectve Martinus.
Martinus sa koncom minulého roka presťahoval do nového skladu. A upgrade nastal aj na úrovni softvéru. Ako sa takýto skladový systém vyvíja, čo musí spĺňať a ako obstál počas Vianoc, porozpráva Senior developer Samuel Szabo z Martinusu.

Samo už 5. rok pomáha v Martinuse spájať ľudí s knihami. Najmä programovaním ucelených procesov na centrále - od logistiky až po účtovníctvo, čo plynule vyústilo z predošlých skúseností z prevádzkovania eshopu či logistickej služby fulfillmentu. Aktuálne si vychutnáva prehľadný a udržateľný codebase v PHP a zbožňuje PR reviews (písať aj dostávať).

V diskusii so Samuelom Szabom sa dozviete:
00:00 - Úvod a predstavenie
05:25 - Čo robí skladový systém
07:40 - Ako vyzeral proces návrhu a vývoja
11:50 - Kto na vývoji pracoval
15:25 - Z čoho sa skladá technický stack riešenia
18:50 - Ako sa odhaduje záujem o tituly
20:15 - Je už čas na robotov?
21:20 - Ako prebehol switch na nové riešenie
24:15 - Robili by ste dnes niečo inak?
26:05 - Ako funguje Knihovrátok
27:55 - Ako sú usporiadané knihy v sklade
29:05 - Meranie chybovosti
30:00 - Aké novinky pripravujete?
31:50 - Čo máš na svojej práci najradšej
37:50 - Bez čoho si nevieš predstaviť svoj deň
40:00 - Ako mať vo firme šťastného programátora
43:40 - Otázky od divákov

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.