Vlog


Sleduj ma


Twitter


Ako som „hackol“ kampaň Heuréky a nechal sa odpromovať v celej Českej republike

Leto je konečne tu. Po dlhšom čase som zašiel cez víkend navštíviť svoju rodinu. Pri večerných debatách mi na českých televíznych staniciach neunikla reklama na Heuréku.cz. Bola asi v každom reklamnom bloku.

Reklama beží v dvoch formátoch v TV a podľa videní na YouTube aj sponzorovaná tam. Prvá má názov Léto v Česku a dobe písania článku mala 1,7 milióna zobrazení. Tá druhá sa volá Využívejte Košík a doťahovala sa na 2,5 milióna zobrazení.

wide

wide

Mňa práve v tej TV zaujali domény (predsa len pracovná „úchylka“), ktoré mali reprezentovať asi e-shopy. Môžem len špekulovať prečo boli práve použité tie čo vybrali, každopádne som rýchlo zistil, že väčšina z nich je voľná na registráciu. Najlákavejšie sú samozrejme tie s najnižšou cenou, ktorá sa používa ako príklad.

Takže som sa „hackol“ do reklamy, tak že som si zaregistroval doménu nejlevnejsi-eshop.cz z reklamy Léto v Česku.

Čo som získal? Asi kampaň s veľmi relatívnym dosahom pre neexistujúci e-shop. Predsa len tie domény sú len taká podprahová informácia. Milión zobrazení na YouTube a asi aj TV. Opäť bullshit, ako keď kupujete reklamu za cenníkové ceny v TV alebo na portáloch. Samozrejme preklikovosť bude minimálna. Ale dobrá historka k pivu.

Ale čo keby som bol konkurencia a takto by som sa pochválil s takýmto promom? Dobrý trolling.

A poučenie? Vidím tu rovno dve – nepodceňujte to čo hovoríte, najmä ak vás to stojí veľa peňazí aby ste to povedali. A náklady na doménu sú smiešne. No a to druhé je skôr také filozofické. Heuréka žaluje Google, za znevýhodnenie v jeho reklamnom/vyhľadávacom systéme. Ako teraz k tomu prídu e-shopy, ktoré na Heuréke sú ale v reklame sa neobjavili? Necítia sa znevýhodnené?

Inak niektoré domény z reklamy sú ešte voľné.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Weekly #29 - Docker, Prometheus, Go, YouTube SEO, best burger

Technológie Introducing Docker Engine 18.09 30 Second Kubernetes Concepts Cheat Sheet Cloud-Native Monitoring with Prometheus and Grafana Monitoring W

Štvrtá rada Silicon Valley štartuje presne o mesiac

Rok ubehol ako voda a 23. apríla 2017 začína štvrtá séria môjho obľúbeného seriálu Silicon Valley. Aj tá bude mať 10 epizód vysielaných v týždennom in

Stream.cz oslavuje 10 rokov – dal Čechom niekoľko celebrít a naučil ich sledovať TV na internete

Teraz 5. marca to bolo presne 10 rokov odkedy online televízia Stream oficiálne spustila svoje vysielanie. A myslím, že pokiaľ sledujete čo sa u našic

Publikované 29.06.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist