Teraz 5. marca to bolo presne 10 rokov odkedy online televízia Stream oficiálne spustila svoje vysielanie. A myslím, že pokiaľ sledujete čo sa u našich západných susedov v online svete deje určite to stojí za pripomenutie. To, že sa niečo chystá som sa dozvedel z blogu Patricka Zandla, ktorého som veľmi rád čítaval a zaujímavé informácie prinášal z predstihom už z testovania celej platformy.

Stream na svojom začiatku umožňoval komukoľvek uploadovať videá. Matrixovú zelenú farbu a lebku v logu si veľmi dobre pamätám. Okamžite sa začali objavovať ľudia, čo usilovne tvorili obsah na dobrej, ale aj strašnej úrovni. Vlogeri a youtuberi, než to bolo cool.

Biznis model mi na začiatku nebol veľmi jasný, čo sa ukázalo aj na tom, že pred krachom do platformy zainvestoval gigant Seznam.cz, ktorý ju následne celú prebral a začlenil do svojho portfólia. Až tam začal raketový rast a web internetovej televízie sa vyšplhal medzi najnavštevovanejšie stránky v Českej republike.

Momentálne je Stream postavený na vlastnej autorskej tvorbe. Z programov ako Praha vs Prachy alebo A dost! sa stali kauzy, ktoré riešil celý internet a mali aj veci v reálnom svete. Krátky obsah, ktorý je kedykoľvek dostupný je presne to čo má v podtitule „internetová televízia“ očakávam. Niektoré programy skončili, ale rád sa k ním vraciam. Tu je prehľad tých čo rád sledujem:

A veľa ďalších. V Streame sa pohybujú ľudia, ktorí majú za sebou pôsobenie v TV ako Pavel Zuna, či Jan Tuna. Svoju show tu mal Daniel Landa, Genzer a Suchánek či Agáta Prachařová, aktívne pôsobí Petr Čtvrtníček. Stream stvoril celebrity ako Roman Vaněk alebo Kamil Kazma Bartošek.

Samotnej televízii je venovaná aj jedna časť programu Slavné dny, kde nájdete viac informácii.