Vlog


Sleduj ma


Twitter


Apple iPhone už nechce každý americký teenager

Keby ste sa minulý rok spýtali -násť ročného teenagera v štátoch či túži po iPhone dostali by ste takmer na sto percent odpoveď že yes. Situácia sa ale zmenila a momentálny prieskum, ktorého zhrnutie sa objavilo na forbes.com hovorí, že záujem z ich strany poklesol.

Momentálne by oň malo záujem „len“ 67% mladých, výrazne si polepšil Samsung po ktorom by siahlo 22%. Napriek tomu, že teenageri nie sú tou zarábajúcou vzorkou tak ich netreba ignorovať, minimálne preto, že to môže niečo napovedať.

So značkou Apple sú skôr spätý dospelí ľudia. No a mladí nechcú vlastniť rovnaký telefón ako ich rodič, alebo profesor – tak isto ako sa nechcú obliekať ako oni. Dôležitejšia je pre nich jedinečnosť a novinky.

A práve tie vie dať na trh skorej výrobca s Androidom. Naviac je to cenovo priaznivejšie pre rodiča kvôli nižšej cene. Prepad spôsobil aj iPhone 5, ktorý v porovnaní so 4S nepriniesol nič zásadné. Zaujímavosťou je, že Apple momentále teraz znížil dodávky súčiastok na jeho výrobu o polovicu, keďže dopyt nie je až taký veľký. Samozrejme toto nemusí mať priamu súvislosť.

Ako sa ale uvádza v zdroji, tak podiel chytrých telefónov v USA dosiahol len 50 percent, takže ako to všetko dopadne ukáže len čas. Generácia, ktorá je s Apple spätá tu ešte nejakú dobu bude, naviac než by sa nezáujem o túto značku preniesol do globálu môže to trvať veľmi veľmi dlho.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Prečo Apple pokazil Podcasty?

To, že Apple produkty mám rád netreba veľmi rozoberať. Preto som veľmi sklamaný z aktualizácie, ktorá prišla s iOS 14.5, iPadOS 14.5 a macOS Big Sur 1

Ako odomknúť iPhone pomocou Apple Watch

Možno si ešte spomínate na super update iOS 13.5, ktorý vyšiel asi pred rokom a ak ste mali nasadené rúško tak FaceID sa netrápilo a rovno ponúklo mož

Najlacnejší iPhone má výkonnejší procesor ako najdrahší telefón s Androidom

Celkom netradičné porovnanie priniesol portál androidcentral.com, ktorý ako názov napovedá sa venuje práve operačnému systému od Google. Na porovnani

Publikované 14.01.2013

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist