Vlog


Sleduj ma


Twitter


Apple iPhone už nechce každý americký teenager

Keby ste sa minulý rok spýtali -násť ročného teenagera v štátoch či túži po iPhone dostali by ste takmer na sto percent odpoveď že yes. Situácia sa ale zmenila a momentálny prieskum, ktorého zhrnutie sa objavilo na forbes.com hovorí, že záujem z ich strany poklesol.

Momentálne by oň malo záujem „len“ 67% mladých, výrazne si polepšil Samsung po ktorom by siahlo 22%. Napriek tomu, že teenageri nie sú tou zarábajúcou vzorkou tak ich netreba ignorovať, minimálne preto, že to môže niečo napovedať.

So značkou Apple sú skôr spätý dospelí ľudia. No a mladí nechcú vlastniť rovnaký telefón ako ich rodič, alebo profesor – tak isto ako sa nechcú obliekať ako oni. Dôležitejšia je pre nich jedinečnosť a novinky.

A práve tie vie dať na trh skorej výrobca s Androidom. Naviac je to cenovo priaznivejšie pre rodiča kvôli nižšej cene. Prepad spôsobil aj iPhone 5, ktorý v porovnaní so 4S nepriniesol nič zásadné. Zaujímavosťou je, že Apple momentále teraz znížil dodávky súčiastok na jeho výrobu o polovicu, keďže dopyt nie je až taký veľký. Samozrejme toto nemusí mať priamu súvislosť.

Ako sa ale uvádza v zdroji, tak podiel chytrých telefónov v USA dosiahol len 50 percent, takže ako to všetko dopadne ukáže len čas. Generácia, ktorá je s Apple spätá tu ešte nejakú dobu bude, naviac než by sa nezáujem o túto značku preniesol do globálu môže to trvať veľmi veľmi dlho.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Najlacnejší iPhone má výkonnejší procesor ako najdrahší telefón s Androidom

Celkom netradičné porovnanie priniesol portál androidcentral.com, ktorý ako názov napovedá sa venuje práve operačnému systému od Google. Na porovnani

Weekly #71 - Apple keynote, K8s, UX, Facebook, burnout

Technológie A huge database of Facebook users’ phone numbers found online A go package for generating online histograms and plotting them in the termi

Weekly #40 - PHP 7.4, JavaScript knižnice, security checklists, Kubernetes

Technológie Using Artificial Intelligence to Generate Alt Text on Images A Hitchhiker's Guide to the Blockchain Universe Co přinese PHP 7.4? SVG Filte

Publikované 14.01.2013

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist