Vlog


Sleduj ma


Twitter


Apple iPhone už nechce každý americký teenager

Keby ste sa minulý rok spýtali -násť ročného teenagera v štátoch či túži po iPhone dostali by ste takmer na sto percent odpoveď že yes. Situácia sa ale zmenila a momentálny prieskum, ktorého zhrnutie sa objavilo na forbes.com hovorí, že záujem z ich strany poklesol.

Momentálne by oň malo záujem „len“ 67% mladých, výrazne si polepšil Samsung po ktorom by siahlo 22%. Napriek tomu, že teenageri nie sú tou zarábajúcou vzorkou tak ich netreba ignorovať, minimálne preto, že to môže niečo napovedať.

So značkou Apple sú skôr spätý dospelí ľudia. No a mladí nechcú vlastniť rovnaký telefón ako ich rodič, alebo profesor – tak isto ako sa nechcú obliekať ako oni. Dôležitejšia je pre nich jedinečnosť a novinky.

A práve tie vie dať na trh skorej výrobca s Androidom. Naviac je to cenovo priaznivejšie pre rodiča kvôli nižšej cene. Prepad spôsobil aj iPhone 5, ktorý v porovnaní so 4S nepriniesol nič zásadné. Zaujímavosťou je, že Apple momentále teraz znížil dodávky súčiastok na jeho výrobu o polovicu, keďže dopyt nie je až taký veľký. Samozrejme toto nemusí mať priamu súvislosť.

Ako sa ale uvádza v zdroji, tak podiel chytrých telefónov v USA dosiahol len 50 percent, takže ako to všetko dopadne ukáže len čas. Generácia, ktorá je s Apple spätá tu ešte nejakú dobu bude, naviac než by sa nezáujem o túto značku preniesol do globálu môže to trvať veľmi veľmi dlho.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Pripravte svoj web na iPhone X

Predstavenie Apple iPhone X ma potešilo, spoločnosť sa hecla a naozaj ukázala zariadenie pre ďalšiu dekádu. Nie so všetkými vecami sa ale dokážem stot

Apple stráca zmysel pre detail

A je po. Dlho očakávaný event s uvádzaním noviniek sa prehnal internetom a bude doznievať ešte minimálne do konca týždňa. No a potom opäť postupne s u

Peter Druska - Návrh iOS aplikácie od úplného začiatku

Asi pred mesiacom som dostal ponuku prečítať si prvú slovenskú knihu, ktorá sa venuje programovaniu pre Apple iOS. Keďže som sa takémuto natívnemu pro

Publikované 14.01.2013
TOPlist TOPlist