Keď sa má v malej či veľkej firme nasadiť mail, kalendár a groupware často sa siaha po Exchange od spoločnosti Microsoft. V podstate ide o nepísaný štandard. Kto má hlavne čas dokáže si podobné prostredie postaviť na open source základoch – tie to zvládnu rovnako dobre.

Atmail je skutočne použiteľná alternatíva pre prostredie MS Exchange. Atmail je postavený práve na open source aplikáciach, ktoré sú graficky ale aj funkčne zjednotené. Používateľ tu platí za technickú podporu, riešenie je licencované podľa počtu užívateľov. V ponuke sú tri balíky, všetky zahŕňajú antispamovú a antivírovú ochranu – odlišujú sa podporou a podporou pre cluster.

Na vyskúšanie je možné si stiahnuť trial verziu, priamo na webe je online demo s ukážkou vlastností webmailu a tie sú veľmi príjemne. Atmail je určite len jedným z podobných riešení, uvádzam ho pre výborné využitie a spojenie „voľne pohodených“ aplikácii do komerčne zaujímavého riešenia. Ceny sa klientské licencie sú veľmi príjemné, tak prečo platiť aj za zbytočné funkcie?