Dinosaurus. Tak nejako som sa cítil, keď som sa našiel v zozname súťaže Bloger roka za rok 2015. Mŕtvy, skamenelý. Pod obrovským nánosom vrstiev udalostí, ktoré sa udiali za posledné desaťročie. Ale bola to veľmi milá nominácia (ako aj rok predtým).

Keď pred pár dňami Mediálne prinieslo informáciu, že vzniká Asociácia blogerov spozornel som. Prebehol som zoznam. Ani jedno meno zo zapojených blogerov som nepoznal. Nové tváre - mladých treba podporovať! Preklikal som si obsah blogov, no a výsledok?

Takto si predstavujem copywriterov. A nie som jediný – Martin tiež k tomu už povedal svoje. Ak blogeri, pred niekoľkými rokmi riešili, kde je hranica medzi predaním sa a objektivitou, tak zdá sa, že problém je vyriešený. Bohužiaľ. Éra, keď blogeri boli synonymom pre občiansku žurnalistiku sú zdá sa minulosťou. Akceptujem to, veď tvorba obsahu je dnes brutálne jednoduchá.

"Nedeštruuje skutočnú tvorbu blogerov"

Len by som poprosil: pomenujte si svoje aktivity nejako inak. Napríklad Agentúra copywriterov. Lebo ide o agentúru už na základe ich cieľov a to používať blog ako marketingový nástroj, zabezpečiť zodpovedajúce ohodnotenie blogera a nakoniec zlepšovať slovenskú blogerskú scénu.

Prečo to nepovedať na rovinu? Pekným príkladom je Hive – agentúra, ktorá zastupuje vlogerov v Čechách a na Slovensku. Otvorene a bez balastu o spájaní komunity. Tá keď chce sa vie spojiť aj sama.