Vlog


Sleduj ma


Twitter


Blogeri roku 2016 nášho letopočtu

Dinosaurus. Tak nejako som sa cítil, keď som sa našiel v zozname súťaže Bloger roka za rok 2015. Mŕtvy, skamenelý. Pod obrovským nánosom vrstiev udalostí, ktoré sa udiali za posledné desaťročie. Ale bola to veľmi milá nominácia (ako aj rok predtým).

Keď pred pár dňami Mediálne prinieslo informáciu, že vzniká Asociácia blogerov spozornel som. Prebehol som zoznam. Ani jedno meno zo zapojených blogerov som nepoznal. Nové tváre - mladých treba podporovať! Preklikal som si obsah blogov, no a výsledok?

Takto si predstavujem copywriterov. A nie som jediný – Martin tiež k tomu už povedal svoje. Ak blogeri, pred niekoľkými rokmi riešili, kde je hranica medzi predaním sa a objektivitou, tak zdá sa, že problém je vyriešený. Bohužiaľ. Éra, keď blogeri boli synonymom pre občiansku žurnalistiku sú zdá sa minulosťou. Akceptujem to, veď tvorba obsahu je dnes brutálne jednoduchá.

"Nedeštruuje skutočnú tvorbu blogerov"

Len by som poprosil: pomenujte si svoje aktivity nejako inak. Napríklad Agentúra copywriterov. Lebo ide o agentúru už na základe ich cieľov a to používať blog ako marketingový nástroj, zabezpečiť zodpovedajúce ohodnotenie blogera a nakoniec zlepšovať slovenskú blogerskú scénu.

Prečo to nepovedať na rovinu? Pekným príkladom je Hive – agentúra, ktorá zastupuje vlogerov v Čechách a na Slovensku. Otvorene a bez balastu o spájaní komunity. Tá keď chce sa vie spojiť aj sama.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

10 najčítanejších článkov za rok 2019 na blogu alian.info

Zostávajú posledné hodiny do konca roka 2019 a preto je na čase si pripomenúť tie články, ktoré vás na blogu najviac zaujali. A teda mali najväčšiu čí

Mám pre teba novú knihu o blogovaní | VLOG #67

Uvažuješ nad blogovaním, alebo blog už máš a chceš sa posunúť na ďalší level? Som veľmi rád, že som mohol prispieť k vzniku knihy Tvorba úspešného za

10 najčítanejších článkov za rok 2018 na blogu alian.info

Bilancovanie končiaceho sa roku 2018 je už na mieste v týchto dňoch. A tak vám podľa minuloročného vzoru prinášam prehľad tých najčítanejších článkov,

Publikované 10.10.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist