Dámy prepáčia, že budem používať len mužský rod slova bloger. Už nejakú dobu som mal v portfóliu doménu weblogy.sk, kde som chcel vybudovať agregátor toho najzaujímavejšieho, čo sa v našej blogosfére udialo. Nakoniec kvôli nedostatku času a bohužiaľ aj obsahu z toho zišlo.

Na to zhodou okolností prišiel nápad využiť priestor ako Sieň slávy. Pre blogerov, ktorí písali možno pred desiatimi rokmi, alebo takúto dlhú dobu už aj nepíšu. Myslím, že ide o dôležitú etapu Slovenského internetu.

Obdobie, kedy vznikal super obsah s pridanou hodnotou, názorom, vtipom ale aj poučením či relaxom

Obdobie, kedy to ľudia robili s nadšením, často krát pre uzavretú komunitu čitateľov. Z dostupom času sa mi zase len potvrdzuje, aký strašná je teraz nálepka content marketing.

Zároveň je to moje poďakovanie všetkým týmto ľuďom. Nepoznám z nich osobne všetkých, ale práve vďaka ich weblogom som ich trochu spoznať mohol. S maličkou dušičkou som sa odvážil pridať aj seba. Áno ide o subjektívny zoznam, no myslím, že prínos každého z uvedených viem obhájiť. Veľa z nich je už naozaj roky nie je aktualizovaných, stále sa ale v nich dá nájsť veľa milého, dobrého a múdreho.

Myslím, že až príliš zabúdame a málo ďakujeme - preto weblogy.sk