Priznám sa, že môj sen o elektronických knihách sa po ekonomickej stránke nenaplnil. Akceptujem ich, čítam a kupujem ale nie je to to čo som si predstavoval. Dôvodom je, že elektronická kniha je len o niekoľko percent lacnejšia ako papierová, no nie vždy.

Najmä ak si kúpim papierovú verziu a k nej chcem aj elektronickú tak je cena stále pomerne vysoká. Pritom ide o rovnaké dielo v inej podobe. Tomuto by mal byť koniec. Samozrejme má to svoje ale.

Tým ale je, že sa to týka Amazonu. Áno je to najväčší hráč, ale podobný prístup by potešil aj u ďalších predajcov. Služba nesie názov Kindle MatchBook a je dobrovoľná. Takže je na vydavateľovi či ju do nej zaradí. Ako to funguje? Ku knihe, ktorá bola zaradená do Kindle MatchBook a kúpili ste si ju v papierovej podobe si môžete stiahnuť aj jej elektronickú (Kindle edition) verziu a to za cenu 2.99, 1.99, 0.99 dolárov alebo zadarmo.

Služba má byť dostupná od októbra na tituly predávané od roku 1995. Som zvedavý, či sa tu budú objavovať aj nové tituly, alebo ide o spôsob ako ešte raz predať staré knihy.