Vlog


Sleduj ma


Twitter


Postrehy z večerného školenia Amazon Leadership Principles od robíme.it

Trinásteho októbra organizoval portál robime.it večerný workshop Amazon Leadership Principles - ako viesť (nie len) seba. Bolo to zaujímavé a príjemne rozprávanie Ľuboša Bosáka, ktorý 9 rokov pracoval v Amazone ako softvérový inžinier a manažér vývoja v americkom Seattle a Michala Čizmazia - ten bol 4 roky softvérový inžinier v Toronte v Kanade.

Za 3 hodiny prešli 5 zo 14 princípov, ktoré sú známe ako Amazon Leadership Principles. Tieto princípy sa neustále vyvíjajú a upravujú, tak ako sa mení samotná spoločnosť. Konkrétne bola reč o týchto princípoch:

Každý princíp bol detailne popísaný a vysvetlený a za každým sa skrýval jeden alebo viacero reálnych príbehov, ktoré Ľuboš alebo Michal zažili. Aj keď sa Amazon na školení oficiálne nepodieľa bolo to zaujímavé nahliadnutie do života v takejto spoločnosti, ktorú nikomu z vás netreba predstavovať.

Tieto princípy pomáhajú budovať, rozvíjať a zjednotiť firemnú kultúru v tejto spoločnosti. Zároveň ponúkajú návod ako sa zachovať v konkrétnych situáciach a hovoria čo je štandard.

Tak isto dávajú jednotlivcovi možnosti ako a kam sa môže ďalej rozvíjať – hovoria aké soft skills sú oceňované.

Samozrejme Amazon je už nadnárodný gigant a patrí medzi najhodnotnejšie spoločnosti. Amazon Leadership Principles je ale dobrým príkladom, ktorým sa dá inšpirovať aj v menších firmách. Dáva totiž dôraz na prozákaznícky prístup a neustále vzdelávanie sa.

Takže pokiaľ pracujete na vedúcej pozícii, niekoho manažujete, alebo hľadáte dobrý základ pre vaše hodnoty a princípy, tak Amazon Leadership Principles určite môže byť dobrým štartom.

Za pozvanie na školenie ďakujem robime.it


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Mac mini za 9500 dolárov ročne? Áno od AWS

Povedzme si na rovinu, že vyvíjať pre Apple ekosystém mimo Apple je dosť náročne, ba priam nemožné. Preto ma celkom zaujalo, že AWS spustilo EC2 Mac i

Weekly #27 - Oracle 18c, monitoring, EKS, UX, serverless

Technológie MongoDB security tips The Dark Side of MongoDB’s New License Oracle Database 18c XE now available! The differing definitions of “serverles

Alibaba predbehla IBM v cloud službách

Poradie medzi najväčšími cloud poskytovateľmi na svete sa z pohľadu finančných výsledkov zamiešalo. Prvej priečke stále dominuje Amazon, následovaný M

Publikované 28.10.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist