Už neviem ani po koľký krát som sa pred pár týždňami zúčastnil ďalšieho ročníka hudobno-športového festivalu Summerbeach Rudava. Myslím, že od minulého ročníka som areál nenavštívil, takže ma celkom zaujímalo, čo je nové nakoľko organizátori spomínali zmenu umiestnenia pódií. Festival mám takmer za domom, tak som zvyknutý sa naň dopraviť pešobusom.

Počasie nevyzeralo najlepšie, po ceste sa mi podarilo dva krát zmoknúť a stále som si hovoril, že ak mi tam nikto nerozbije hubu alebo zrkadlovku, tak prežijem všetko. Keďže prebieha čistenie celého rekreačného strediska, tak na mieste kde bolo minulý rok parkovisko sa nachádzalo akési čistiace jazero. Hlavné pódium sa presunulo bližšie k ceste, vedľa neho otočené o 90 stupňov bol electronic stage. Športový areál bol umiestnený tak ako minulý rok. Tam sa nachádzalo aj občerstvenie. Nakoľko niekoľko dní predtým pršalo areál bol dosť zablatený, spevnenie povrchu sa riešilo netradične – slamou. Stanové mestečko bolo mimo areálu na tom istom mieste, kemp bol zatvorený.

Po hudobnej stránke som sa tešil hlavne na dve skupiny a tými boli Para a Krištof, o oboch môžem povedať len toľko, že to bolo super. Inak som sa snažil maximálne sa venovať foteniu, preto myslím, že sa mi podarilo nafotiť (zatiaľ) najobsiahlejší a najlepší materiál z tohtoročných festivalov. Aj tento rok sa na fóre festivalu objavila vášnivá diskusia, či to bol vydarený ročník alebo nie. Na túto otázku si musí každý návštevník odpovedať sám, každý má iné nároky a očakávania. Za seba môžem povedať, že som sa zabavil super, napriek tomu že som sa zúčastnil len jeden večer. Rozprával som sa z desiatkami ľudí a každý bol v skvelej nálade – to sa vidí naozaj málokedy. Počasie človek neovplyvní, žiadnou výhrou však nebol ani areál kvôli prebiehajúcej revitalizácii. Akým smerom sa bude festival uberať ďalej sa dozvieme z vyjadrenia organizátora, ktoré je sľúbené do konca augusta. Veľmi ma zaujíma či bude zachovaná lokalita Rudavy alebo sa bude sťahovať a premenúvať. V každom prípade dúfam, že festival s nejakým riešením bude zachovaný – jedným z dôvodov prečo by malo byť tomu tak je fakt, že ide o snáď jediný festival v tejto časti Slovenska. A to sa po celej krajine rozrástli ako huby po daždi.