Vlog


Sleduj ma


Twitter


Docker prinesie bezpečnostný skener

Docker by mal priamo obsahovať bezpečnostný skener (vulnerability scanner) pre lokálne obrazy (images) z ktorých sa spúšťajú kontajnery. Takáto integrácia je výsledkom partnerstva so spoločnosťou Snyk z mája tohto roka.

Osobne spoločnosť Snyk registrujem veľmi dlho, nakoľko mám pocit, že nechýbala na žiadnom zaujímavom zahraničnom evente.

Odporúčam CZ Podcast, kde sa chalani tejto firme venovali

Integrácia by mala byť dostupná ako parameter docker scan username/imageName. Už teraz si ju môžete vyskúšať v Docker Desktop Edge, čo je verzia, ktorá obsahuje nové a experimentálne funkcionality, ktoré sú plánované do stabilnej verzie Docker Desktop.

Bezpečnosť kontajnerov je stále jednaj z najžiadanejších tém práve pri ich adopcii. Takáto integrácia je dobrým základom práve pre koncových vývojárov. Podobná funkcionalita býva častokrát integrovaná do registrov pre obrazy, alebo do CI/CD služieb.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker.

NVIDIA Jetson Nano pre výučbu AI

Minulý rok NVIDIA uviedla hardvérový kit Jetson Nano, čo je malý počítač pre výučbu programovania a integráciu ako embedded zariadenie s ďalším hardvé

SUSE kupuje Rancher Labs

SUSE ako najväčšia nezávislá spoločnosť zameraná na open-source získala pod svoje krídla Rancher Labs. Práve Rancher Labs si vybudovalo silné postaven

Publikované 17.09.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist