Vlog


Sleduj ma


Twitter


Docker prinesie bezpečnostný skener

Docker by mal priamo obsahovať bezpečnostný skener (vulnerability scanner) pre lokálne obrazy (images) z ktorých sa spúšťajú kontajnery. Takáto integrácia je výsledkom partnerstva so spoločnosťou Snyk z mája tohto roka.

Osobne spoločnosť Snyk registrujem veľmi dlho, nakoľko mám pocit, že nechýbala na žiadnom zaujímavom zahraničnom evente.

Odporúčam CZ Podcast, kde sa chalani tejto firme venovali

Integrácia by mala byť dostupná ako parameter docker scan username/imageName. Už teraz si ju môžete vyskúšať v Docker Desktop Edge, čo je verzia, ktorá obsahuje nové a experimentálne funkcionality, ktoré sú plánované do stabilnej verzie Docker Desktop.

Bezpečnosť kontajnerov je stále jednaj z najžiadanejších tém práve pri ich adopcii. Takáto integrácia je dobrým základom práve pre koncových vývojárov. Podobná funkcionalita býva častokrát integrovaná do registrov pre obrazy, alebo do CI/CD služieb.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Čo so starým WordPress webom? | VLOG #91

WordPress je super. Ale občas sa stane, že web, ktorý na ňom prevádzkujete je zastaralý. Nemyslím teraz vizuálne či obsahovo, ale že napríklad šablón

Kubernetes a Cloud native v praxi (Adam Hamšík) | Tech Talks

Kubernetes (K8s) sa stáva jedným zo štandardov vývoja a prevádzkovania aplikácií. Je ale vhodný pre všetky projekty a do každej firmy? Ako si vybrať

GitHub spustil Container Registry

V marci tohto roku skončil najväčší balíčkovací systém npm v rukách GitHub-u, alebo presnejšie povedané Microsoftu. Druhým najpopulárnejším je Docker.

Publikované 17.09.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist