Pomaly som si dosŕkal čaj a poberal sa spať, keď v tom ako blesk z čistého neba riaditeľ SOZA pustil do sveta nový post na jeho blogu. Ten založil len nedávno a publikoval na ňom reakciu s poslednej kauzy (Smutný list pre SOZA), popravde už neviem koľkej v poradí. SOZA je ako nekonečná latinskoamerická telenovela. Po prečítaní postu som si odpľul a ľahol do postele, aj tak mi to nedalo musel som napísať tieto riadky.

Ten chlap to nemôže myslieť vážne. Najprv som vnímal blog ako platformu, kde bude dávať osobný vklad do káuz, prípadne čo navrhuje robiť s autorským zákonom, samotný Repčík ho popisuje takto:

Moje blogy budú o toľko diskutovanom duševnom vlastníctve, médiách a o všetkom, čo s tým súvisí.

Článok SOZA, stužková a naozajstná dospelosť to ani z ďaleka nespĺňa, zhrnuté a podčiarknuté – ide o verejné výpalníctvo a zastrašovanie študentov „... aby vám zo stužkovej zostali len tie príjemné spomienky“. Aby sa chovali zodpovedne a vrámci zákona, ktorý si SOZA už toľko rokov vysvetľuje po svojom. Stačí spomenúť poplatky za embedovanie videa, či spievanie detí svojim rodičom. Našťastie maturita má presne stanovenú sumu – 15 euri, nech nežerem. Paradoxne tu nehrá žiadnu rolu obľúbenosť v rádiách. Ak sa pýtate prečo by ste mali platiť túto sumu organizácii, ktorá parazituje na vlastom výklade zákona a zastrašovaní aj tu je jasná odpoveď:

Znie to zložito, ale o nič strašné nejde a licencia za 15,- EUR na celé podujatie naozaj nijakú stužkovú nezruinuje.

Až do teraz som si v kútiku duše myslel, že pán Repčík je v tom nevinne, že sa na ňom len odbavujú hejteri, že je len človek a nemyslí to až tak smrteľne vážne. Prípadne je vždy chyba v počiatočnej komunikácii, lebo po medializácii každej kauzy sa všetko dá riešiť. Bol to omyl. Toto nie je normálne.

hlasuj na vybrali.sme.skhlasuj za tento článok na vybrali.sme.sk