Vlog


Sleduj ma


Twitter


Microsoft uviedol vlastný iMac a je krásny

Spoločnosť Microsoft v stredu predstavila vlajkovú loď svojich Surface zariadení – konkrétne all-in-one PC s názvom Surface Studio. Aj keď by sa mohlo zdať, že zariadenia typu all-in-one sú skôr určené pre „cenovo citlivého“ zákazníka, tak v tomto prípade je to presne opačne.

Produktové video som si musel 2x pustiť po sebe aký to na mňa spravilo dojem – skvelé línie, dizajn hrán ako na iPhone 5. Minimalizmus, pekné periférie. Len ma niekoľko krát zarazilo logo systému Windows. Microsoft uviedol krásny kus hardvéru, takto nejako mal byť promovaný nový iMac. Bohužiaľ ale je to Microsoft, čiže super hardvér, ale pre mňa osobne otrasný nekonzistentný softvér.

Čo ma viac ale prekvapuje je fakt, že Microsoft týmto produktom cieli na ľudí na ktorých Apple vyrástol, získal od nich uznanie aby na nich zase zabudol. Čiže na umelcov, kreatívcov, dizajnérov. Segment na ktorý Apple posledné roky absolútne kašle.

Či sa bude Microsoft Surface Studio predávať? Nie nebude. Dôvodom je veľmi vysoká cena. Áno ide o 28 palcové zariadenie, ale pýtať za Intel Core i5 s 8GB operačnej pamäte a 1TB diskom 3 tisíc dolárov je fakt, že veľa. A tu ponuka len štartuje – dá sa dostať na 4200 dolárov za i7 s 32 GB RAM a 2TB diskom.

Na videu dobre vyzerá aj Surface Dial, čo je nové zariadenie, ktoré prináša fyzické ovládanie ku kontextovým ponukám rôznych nástrojov. Cena je 99 dolárov.

Microsoft sa teda predviedol, uvidíme s čím príde už dnes Apple. A aby som nezabudol – Microsoft sa už inšpiruje aj dizajnom minimalistických produktových stránok. Minimálne tá venovaná Surface Studio je až prehnane applovská.

Toto nie je držiak na rolku toaletného papiera, ale Surface Studio z vrchného pohľadu


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Nie, Microsoft sa nezmenil

Dnes mi to príde až úsmevné. Keď som začal písať tento blog bolo to veľmi o slobodnom a otvorenom softvéri, bolo to troška možno anti systémové a rebe

Weekly #58 - IBM, UX, AWS, NPM, RFC 8624, RAMBleed, MAlt

Technológie Google Cloud Networking Incident #19009 Fortune 500 company leaked 264GB in client, payment data AWS costs every programmer should know CI

Microsoft uviedol Azure DevOps

Microsoft novinku predstavuje Azure DevOps predstavuje evolúcie pre Visual Studio Team Services (VSTS). Ide o komplexný balík služieb podľa DevOps met

Publikované 27.10.2016
TOPlist TOPlist