Kedysi mega úspešný startup Evernote, ktorý sa objavoval snáď vo všetkých zoznamoch aplikácii ako must have nástroj už nejakú dobu stagnuje. Spomínal som to tu už niekoľko krát. Aj keď samotná core aplikácia má fungovať ďalej nezaškodí sa poobzerať po alternatíve.

Môže ňou byť Simplenote. Za mňa ide jednu z prvých aplikácii čo som kedysi používal na iPade, umožňovala ukladať obsah na Dropbox. Potom som ju ale vymenil práve za spomínaný Evernote.

Simplenote odvtedy prešlo kus cesty, v roku 2013 aplikáciu kúpil Automattic, ktorý je známy hlavne ako hlavný prispievateľ do WordPress kódu a prevádzkovateľ WordPress.com. Aplikácia sa rozšírila aj na Android a Mac OS X no a od včera aj do sveta Linuxu a Windows, takže pokrýva všetky hlavné operačné systémy. A stále je aj online dostupná cez prehliadač.

Aplikácie sú napísané v React-e zbuildované v Electron-e, ciže dobé meno mu nebude už robiť len Atom alebo Slack. Samozrejme všetko je open-source.

Simplenote podporuje Markdown, históriu, kolaboráciu, tagy aj zdieľanie. Pôsobí minimalisticky ale funkčne. Žeby prišiel čas opäť switchnúť? Vývoj je pomerne aktívny, migrácia zdá sa nebude brnkačka, ale stojí to za vyskúšanie.