Vlog


Sleduj ma


Twitter


Náhrada za Evernote od tvorcov WordPress

Kedysi mega úspešný startup Evernote, ktorý sa objavoval snáď vo všetkých zoznamoch aplikácii ako must have nástroj už nejakú dobu stagnuje. Spomínal som to tu už niekoľko krát. Aj keď samotná core aplikácia má fungovať ďalej nezaškodí sa poobzerať po alternatíve.

Môže ňou byť Simplenote. Za mňa ide jednu z prvých aplikácii čo som kedysi používal na iPade, umožňovala ukladať obsah na Dropbox. Potom som ju ale vymenil práve za spomínaný Evernote.

Simplenote odvtedy prešlo kus cesty, v roku 2013 aplikáciu kúpil Automattic, ktorý je známy hlavne ako hlavný prispievateľ do WordPress kódu a prevádzkovateľ WordPress.com. Aplikácia sa rozšírila aj na Android a Mac OS X no a od včera aj do sveta Linuxu a Windows, takže pokrýva všetky hlavné operačné systémy. A stále je aj online dostupná cez prehliadač.

Aplikácie sú napísané v React-e zbuildované v Electron-e, ciže dobé meno mu nebude už robiť len Atom alebo Slack. Samozrejme všetko je open-source.

Simplenote podporuje Markdown, históriu, kolaboráciu, tagy aj zdieľanie. Pôsobí minimalisticky ale funkčne. Žeby prišiel čas opäť switchnúť? Vývoj je pomerne aktívny, migrácia zdá sa nebude brnkačka, ale stojí to za vyskúšanie.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Ako získať Evernote Premium za 18€ namiesto 60€

Posledný tip na Windows zdarma podľa reakcii veľmi zaujal. Takže dnes pribudne ďalší a to asi na najznámejšiu službu na poznámky Evernote. Spomínam ju

Evernote spustíte už len na dvoch zariadeniach

O Evernote informujem celkom pravidelne asi posledný rok čo zmenil ceny, prepúšťal a rušil služby. Spomínal som aj náhradu - ak používate Evernote v B

Evernote robí opäť čistky – ukončí aplikáciu Skitch a ďalšie

Koncom septembra som priniesol článok o „upratovaní“ v rámci poznámkovacej platformy Evernote, konkrétne v jej aplikáciach. Dôvodom má byť zoštíhľovan

Publikované 30.03.2016
TOPlist TOPlist