Začiatkom roka som si na Linkedin založil profil pre tento blog. Rozhodol som sa tak trochu upratať moje aktivity na tejto sociálnej sieti. Samozrejme vás pozývam na nový profil blogu alian.info ale kľudne aj na ten môj osobný.

Ale o inom som chcel. Po pár týždňoch mi Linkedin začal ponúkať 50 USD na otestovanie reklamy. Na Google Ads ale aj Facebooku, či Instagrame sa za takéto peniaze dá spraviť pomerne veľa. Tak som sa rozhodol to vyskúšať aj tu.

Na rovinu hovorím, že nie som žiaden marketér ani performance špecialista na Linkedin. Tak som sa nechal viesť odporúčaniami tejto sociálnej siete. Pre zadanie kupónu som nápovedu potreboval, intuitívne by som to asi nikdy nenašiel.

wide

Audience som zameral na Slovensko. Rozpočet na cca 14 euro denne, čo je minimálna suma. Vybral som si Follower Ads čo je desktopový formát na získanie sledovateľov. Napísal som vlastné texty v slovenčine, kde som dostal spätný report na neschválenie z dôvodu nepodporovaného jazyka. Tak som vybral z defaultných textov v angličtine. Za asi 3 minúty bol budget na prvý deň minutý.

Celkovo som teda kredit minul za 3 dni, mal som 3200 Impressions a 4 kliknutia. Samozrejme followera mi to neprinieslo žiadneho.

Aké mi z toho plynie ponaučenie? Takýto spôsob reklamy sa hodí na segmenty kde pre vás nie je veľa 11-14 eúr za preklik. Pre porovnanie ta takúto sumu mám 120 prehratí videa na YouTube z Facebooku.