Veľa z vás sledovalo moju kariéru za posledných takmer 20 rokov. Od sveta IT cez marketing, sales, leadership až po komplexný biznisový podhľad, ktorý zastrešuje všetko predchádajúce. Pri predstavovaní zvyknem hovorievať, že

Maybe I’m wearing too many hats, but I like this mix of business, technology, leadership and customer expirience...

Neraz mi, ale chýbal mentor. Niekto, kto si tými vecami prešiel a mal skúsenosti v daných oblastiach. Je to extrémne ťažké, najmä ak ste vo vašom biznise fakt najlepší na trhu. Potrebujete sa posúvať, ale nemáte sa s kým veľmi porozprávať. Aj preto som rád cestoval po svete a hľadal informácie tam.

Preto ma nesmierne potešilo, že sa robime.it pustilo do mentoringového programu chce prepojiť IT-čkárov a IT-čkárky s ich kolagami, aby vzájomne zdieľali svoje skúsenosti a prispeli k vzniku nových projektov, vytvorili si viac osobných kontaktov a podporiť kolegiálnosť medzi profesionálmi v IT segmente na Slovensku. A to všetko v rámci dobrovoľnosti a zadarmo.

Veľmi tejto aktivite fandím, lebo dobrý mentor môže vo vás veľa vecí akcelerovať, či pomôcť vám určiť si smer a priority.

Medzi mentormi je Ľuboš Bosák, ktorý pracoval v Amazone, ako softvérový inžinier a manažér vývoja v americkom Seattle a vie poradiť, ako kariérne rásť, úspešne prejsť na manažérsku pozíciu. Ľubo Drobný s ktorým som robil rozhovor na Tech Talks. Alebo Martin Ďurina, ktorý ma dlhoročné skúsenosti s budovaním online komunít. A mnoho ďalších, ktorých nájdete na webe robime.it.