Vlog


Sleduj ma


Twitter


Snapchat pre tridsiatnikov (a viac)

Myslím, že som pomerne aktívny na sociálnych sieťach, najmä čo sa týka osobného profilu na Twitteri a Facebooku. Tam veľmi nie je čo vysvetľovať, na takom Instagrame sa považujem stále za nováčika. No a čo ten zo všetkých strán spomínaný Snapchat?

Mal som ho nainštalovaný spolu tri razy, no vždy po pár minútach, pár sú v tomto prípade naozaj dve, išiel do preč. Jednoducho som nevedel, čo s tým robiť a ako to používať. Jasné, že jeho princíp poznám a možno aj to bolo jednou z vecí ktorá ma odradila.

Predsa len vytvárať privátny obsah, ktorý má životnosť dve zobrazenia alebo verejný, ktorý po 24 hodinách zmizne nedáva veľmi zmysel. Najmä generácii zvyknutej mať kvantá dát v podobe fotiek, huby a neviem čoho ešte vypálených na CD či DVD. A zrazu je všetko pominuteľné. Minulý týždeň som Snapchat nainštaloval po štvrtý raz.

Aj v tomto prípade - ako všade inde - je to o ľuďoch, ktorých sleduje. Najprv som si popridával celebrity typu Arnold Schwarzenegger alebo Jenna Marbles, sledovať ich mi vydržalo asi tak deň. Potom som prebehol katalóg snapnames.cz a tam pridal záujmovo blízkych ľudí zo sveta marketingu alebo IT.

Tu treba povedať, že Snapchat nemá nejaké vyhľadávanie priateľov – vie vám pridať kontakty na základe mailu, alebo musíte vedieť ich užívateľské meno. Tak isto nie je možne pozrieť kto koho sleduje a tak sa inšipirovať nejakými zaujímavými ľuďmi. Dobrou správou je, že okrem násťročných teenagerov posielajúcich si hanbaté fotky tam sú ľudia, ktorí dokazujú, že život existuje aj po tridsiatke.

Na čo to je dobré? Pre mňa to asi najlepšie sĺňa pojem

„Ukaž, co děláš!“

Každý deň sa snažím zdielať niečo malé, presne ako v rovnomennej knihe od Austina Kleona. Zároveň niečo dostávam, na jednu stranu je to kopec balastu ale aj veci čo potešia, pobavia alebo sa dozviem niečo nové. Inak po týždni mi Instagram, ktorému som roky odolával príde zrazu ako klamstvo.

V skratke ako na to

btw ak by som od Šimona takmer dva týždne nepočúval, aké to je super tak by to nemalo taký rýchly spád

Či tam budem aj o týždeň fakt neviem posúdiť, každopádne som rád, že som tomu prišiel na kĺb. Tak a teraz ešte pochopyť tých youtuberov...


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Na Facebooku bežia phishingové kampane vydávajúce sa za Google

Celý týždeň ma na Facebooku naháňajú platené reklamy, ktoré sa tvária ako od Google. A ponúkajú kupóny na stovky eúr na reklamu v sieti AdWords. Tá bo

Čo je to RSS a prečo ho musíte mať | VLOG #81

RSS vnímam ako absolutne nadčasový formát a v tomto videu vám prezdradím prečo. Zároveň zistíte, že ho potrebujete aj vy ak vás zaujíma čo sa deje. A

Facebook je po novom FACEBOOK

Spoločnosť Facebook, Inc. ktorá stojí za rovnomennou sociálnou službou predstavila nové logo. V ňom sa názov spoločnosti píše veľkými písmenami. Ide o

Publikované 07.06.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist