Vlog


Sleduj ma


Twitter


Twitter sa prebúdza

Tento post som mal v pláne napísať ešte pred zmenami v Explore Feed na Facebooku, ale situácia nakoniec dopadla inak. Píšem to hlavne preto, že aj keď som na Facebook frflal, tak nechcem aby to vyznelo, že Twitter je ten lepší. Každopádne Twitter za posledné mesiace spravil niekoľko zmien, ktoré potešia.

Tie prvé asi hlavne investorov. Očakáva sa, že v poslednom kvartáli (Q4) tohto roka sa prvý raz dostane do zisku. Minulý rok bol v Q4 v strate 103 miliónov amerických dolárov, tento rok zatiaľ „len“ 21. Dobré správy sa odzrkadlili aj na raste hodnoty akcii o 12% na $19,20. Samozrejme ešte nič nie je vyhraté, zaujímavé bude sledovať ako sa situácia vyvinie budúci rok.

Twitter ide bojovať aj proti kompromitujúcemu obsahu, ktorý sa na tejto sociálnej sieti objavuje – rôzne „porozchodové“ fotografie, či také ktoré vznikli očividne bez súhlasu. Hneď na to by mal nasledovať boj proti neznášanlivosti, kalendár zverejnený spoločnosťou má jasné kroky do konca januára budúceho roka.

wide

No a v neposlednom rade je to informácia, že zakázal Russia Today (RT) a Sputnik reklamovať na ich sieti. Kontá zostali ponechané. Dôvodom je, že podľa vyšetrovania tajných a bezpečnostných zložiek pomocou nich zasahovala Ruská vláda do minuloročných volieb prezidenta Spojených štátov. Twitter od nich za reklamu dostal $1.9 milióna.

Spoločnosť chce darovať tieto finančné prostriedky na podporu externého výskumu využívania Twitter-u v občianskej angažovanosti a jeho sile resp. možnostiach vo voľbách vrátane využívania dezinformácií. Žiadne ďalšie média v tejto veci podobne postihnúť nechce.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Streamovacia platforma Periscope od Twitteru končí

Asi sa to dalo čakať, keďže aplikácia Persicope sa posledné roky nikam neposúvala, že Twitter jej fungovanie ukončí. Deje sa tak po piatich rokoch od

Čo prinesie Bootstrap 5

Bootstrap je slobodný a open-source CSS framework zameraný na responzívny a mobile first front-end webový vývoj. A všetky predpovede nasvedčujú, že ve

Sociálna sieť, ktorá má najviac negatívny dopad na duševné zdravie mladých ľudí

Tak schválne. Zamyslite sa, ktorá by to asi tak mohla byť. Na výber je zo širokého portfólia od YouTube, cez Facebook, Instagram až po Twitter, či Sna

Publikované 02.11.2017
TOPlist TOPlist