Pred necelým rokom som si tak troška s nadsádzkou vzal na paškál hack výsledkov testov z monitora. Tento rok ešte Monitor 9 a ani maturity nemáme a už sa objavila prvá „perlička“. Na svedomí ju má šéf Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) Július Hauser, ktorý pre SITA uviedol:

"Ľudia, keď vidia policajtov pred budovou, tak už majú taký rešpekt pred tým, že no, aha, tak tuto sa asi niečo deje a musíme si dať väčší pozor ako obyčajne. Kto ide maturovať a vidí tam toho policajta, tak sa trošku aj pribrzdí v tom nejakom "šantení".„

Samozrejme neváha to predložiť na rockovaní ministerstva školstva. Doteraz som netušil, kto tento pán je no za takýto výrok sa určite zapíše do análov. To, že decká sú šikovné a minulý rok sa dostali k testom je jedna vec. To, že minister chcel testy posielať po kukláčoch je druhá vec. Ale to že niekto chce zastrašovať študentov verejnými činiteľmi je nehorázne a smutné. To že učiteľ stratil rešpekt žiaka je dávno jasné, no táto recesia nevytvára dobré prostredie na deti ktoré sa v ňom majú ďalej ak nie vychovávať tak vyvíjať. Zbytočná represia nieje riešenie.

Jednoducho toto nemôže nikto brať vážne, akože načo policajtov? Čo majú strážiť? Koho zastrašovať? To budú pred školou stáť aby neunikla ani jedna myšlienka? Decká sa stále musia učiť informácie naspamäť, nevedia ich získavať a ani triediť – je to vec známa niekoľko rokov a zatiaľ sa bohužiaľ stále prakticky nerieši. Maturita dá zabrať nielen študentovi ale často to sním prežíva celá rodina, no a takýto „dozor“ z ministerstva vnútra sa určite blahodárne na psychike tiež prejaví. Dúfam že je to len strela do prázdna a šéfa Štátneho pedagogického ústavu začnú po nociach strašiť iné – skutočné – problémy školstva a vzdelávania.

Ak môžem odporučiť, tak okrem policajtov odporúčam aj vodné delá, obrnené transportéry, tanky, vrtuľníky. Odposluchy mobilných telefónov vedia tiež dobre zastrašiť pred nejakým „šantením“. Policajt pred takým kostolom vzbudí rešpekt a babky si dvakrát rozmyslia či tam budú chodiť ohovárať. A čo pred takou nemocnicou? Ste si naozaj istý že na vás niečo lezie? Policajti musia byť všade, len nie tam kde treba. Policajný štát. Len pozor aby nejaký zasa neskákal cez kaluž...