Vlog


Sleduj ma


Twitter


WebExpo 2008 – deň druhý

Trvalo mi týždeň, než som sa tu na blogu dostal k druhému dňu konferencie WebExpo 2008. Bolo to spôsobené tým, že som sa ešte týždeň flákal po Prahe a navštívil kopec iných, tak isto zaujímavých podujatí – ale o tom niekedy na budúce.

Keďže prvý deň sa vydaril na výbornú, podobný výsledok som očakával aj od dňa druhého. A hneď môžem povedať, že sa tak aj stalo. Nedeľu som začínal na prezentácii Pokročilé techniky designu webu v Adobe Photoshop ktorú spolu robili Jakub Krčmář a Jiří Tvrdek, veľmi zvučné to mená vo sfére dizajnu. Prezentácia bola dosť zaujímavá, no na túto tému by sa dalo toho povedať určite viac no čas nepustil. Presunul som sa do iného roomu na Moderní webdesign od Richarda Fridricha. Ten sa zameral na vertikálny rytmus, čo bola viacmenej typograficka záležitosť a Faux Absolute Positioning – technika pozicovania v layoute. Tak isto pre mňa dosť zaujímavé.

Po obede som som sa vrátil do tej istej miestnosti aby som si vypočul Martina Brableca a jeho pojednanie na tému Copywriting na internetu. Tento „slajd“ mal len 30 minút, hovorilo sa v ňom hlavne o tom, čo to copywriting je a ako sa rozdeľuje, prípadne čo ním chceme dosiahnuť. Opäť presun do najväčšej prednáškovej sály – auly, kde som sa v podstate zdržal až do konca celej konferencie. Nestihol som začiatok Adobe Flex a Adobe AIR, no Juraj Michálek prezentoval veľmi živo až priam energicky. Rasťo Turek bol jeden z mojich nedeľných favoritov a nesklamal - Cílené útoky na webové aplikace nenechali snáď nikoho chladným a opäť sa ukázalo, že bezpečnosť snáď ani neexistuje. Dopĺňal ho Václav Lohr s výsledkami štúdie Simulace phishingu na ČZU. Zuzana Šochová mala prezentáciu na tému Agilní metody a Scrum. Priznám sa, že do tohto okamihu mi tieto dva pojmy nič nehovorili.


Na konci dňa nasledovali dve Keynote. V prvej sa Dalibor Kaláb celkom zoširoka rozhovoril na tému IP telefonie a perspektivy telekomunikací v době internetu. No a na úplný záver Jakub Nešetřil mal prezentáciu na tému Současnost a budoucnost web aplikací. Myslím, že úplný perfektný záver takéhoto podujatia. Jakub spomínal všetky zásadné webové technológie a smer akým sa uberajú, tak isto najvýznamnejšie zmeny a „fičúry“ ktoré sa pripravujú.

Program prvého podujatia s názvom WebExpo bol viac než bohatý. Ani raz sa mi nestalo, že by som nemal na čom zaujímavom sedieť – práve naopak, rozhodovanie bolo veľmi ťažké. K samotnej organizácii, celému priebehu a ani prednášajúcim nemám nijaké výhrady. Pevne dúfam, že podobná jedinečná akcia sa im podarí usporiadať aj budúci rok.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Vybuduj miliardový startup v tvojej firme | VLOG #69

Ak máte pocit, že ste vo väčšej firme narazili na jej možnosti, tak potom dávajte dobrý pozor. Vo videu spomínam knihu "This Might Get Me Fired:

Prvá konferencia o slobode v práci na Slovensku

Žijeme v dobe, kedy je asi väčšina ľudí rada, že má prácu a „nevyskakuje si“. Sloboda ale nemusí znamenať len ľudskejší prístup, ale aj možnosť aby mo

WebExpo Startup Show otevírá registrace. Opět půjde o milion

Přední česká startupová soutěž se letos představuje v inovované podobě a s novými partnery. Profily všech soutěžících tentokrát budou moci posoudit a

Publikované 26.10.2008

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist