Tradičná konferencia WebExpo sa bude opäť konať v spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou ČZU. Tento krát ale je termín o niečo skorší – pred spustením výučby na škole. Konkrétne ide o dátum 23. – 25. septembra 2010, z toho prvý deň prebehnú workshopy s warm up party a ďalšie dva dni klasická konferencia.

Cena vstupenky bude do 200 euro a odberatelia newsletteru majú zľavu 20 % – čiže ak ho ešte neodoberáte robíte veľkú chybu. Naviac prvých 200 platiacich návštevníkov získa knihu podľa vlastného výberu. Opäť sa nezabudlo ani na študentov, ktorí budú mať tak isto zvýhodnené vstupné. Predpredaj štartuje v najbližších týždňoch.

Novinkou oproti minulému roku je samostatná sekcia, ktorá sa bude venovať agilnému programovaniu. Spolu s novým termínom sa začali objavovať prvé mená zo sľúbenej 50-ky rečníkov. Je medzi nimi Peter-Paul Koch – autor serveru Quirksmode.org a js/css guru, Fabien Potencier – autor Symfony frameworku, Brion Vibber – bývalý CTO Wikimedia, Robert Lemke – autor FLOW3 frameworku. Ďalšie zaujímavé mená pribudnú s novým webom. Tento rok vo vyzerá, že organizátori vsadili hlavne na zahraničných hostí no nebudem predbiehať udalosti.

Aj keď je WebExpo relatívne ešte ďaleko tak sa ho pokúsim ako po minulé dva ročníky zúčastniť a prinášať z neho zaujímavé informácie a postrehy ako po minulé roky.