Minulý týždeň spustili organizátori registrácie na Největší konferenci o webu ve střední Evropě. Áno myslím WebExpo 2010, ktorá sa koná už v septembri – konkrétne 23. – 25.

Momentálne je zaregistrovaných vyše 150 účastníkov, zľavu zo vstupného získa každý odberateľ newsletteru, ktorý sa zaregistruje rovnakým mailom na aký ho odoberá. Zľava platí aj pre účastníkov, ktorý sa zaregistrujú do konca augusta. Momentálne je cena teda 4 000 Kč, následne sa zdvihne na 5 000 Kč (bez DPH). Študenti majú ešte výraznejšie zľavy – viac na webexpo.cz.

WebExpo 2010

Ako člen „šťastnější webové komunity“ máte možnosť vidieť až 50 prednášok a prezentácii. Za svoje peniaze teraz naviac každý účastník WebExpo dostane Adobe Flash Builder v hodnote $249, tričko Happier Web Community, a pre prvých 200 registrovaných a platiacich účastníkov je pripravený darček v podobe knihy v cene až 700 Kč. Nebude chýbať kompletné občerstvenie a obed počas oboch dní.

Určite poteší, že prednášky už nemajú jednotnú dĺžku, ale toľko koľko si zaslúžia – 30 až 90 min. Aby sa predchádzalo komplikáciam či zdržaniam bude k dispozícii aj technická podpora v prednáškových miestnostiach. Viac priestoru dostane aj networking medzi účastníkmi.

Je toho naozaj veľa – novinky stále pribúdajú, odporúčam sledovať web a Twitter. Pred konferenciou sa ozvem minimálne ešte raz keď bude finálny program.