Vlog


Sleduj ma


Twitter


World Sketchnote Day 2016

Tvorba vizuálnych poznámok nie je žiadna novinka, ale minulý rok zažila obrovský boom čo sa týka prevážne Českej republiky a čiastočne sa tá hovoriť aj o Slovensku. Dôvodom je vydanie knihy Příručka skečnoutingu, resp. jej prekladu do češtiny. Pôvodný titul má názov The Sketchnote Handbook: the illustrated guide to visual note taking a autorom je Mike Rohde.

Ten sa bol inak rečníkom na iCON Prague 2016 a prekladu bola veľká pozornosť spolu s jej krstom venovaná na konferencii Osobní rúst 2015. Čiže, ako hovorím čmáranie si poznámok zažíva svoju renesanciu. A nie je sa čomu diviť - je prirodzené, zábavné, pomáha sústrediť sa na podstatné veci.

No a 11. január je vyhlásený za World Sketchnote Day. Dôvod prečo zrovna tri jednotky je jednoduchý, ich logo spravíte z pier alebo ceruziek. Počas dňa by sa mali zdieľať príbehy čo ti sketchnotes dali, samozrejme podľa možnosti ako sketchnote. Prípadne zorganizovať meetup, obdarovať seba alebo svojho blízkeho zápisníkom alebo perom.

Čokoľvek vytvoríte alebo podniknete nezabudnite zdieľať s hastagom #SNDay2016, na Twitteri sa už objavuje zaujímavý obsah. Okrem toho môžete aj vyhrať niektorú z cien na sketchnotearmy.com.

Minimálne ak nič iné je to vhodný deň sa o sketchnote začať zaujímať a skúsiť si ho.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Tak dobrí, že vás neprehliadnu | VLOG #38

Video recenzia na druhú knihu, ktorej autor je Cal Newport a vyšla vo vydavateľstve Jan Melvil Publishing. "Tak dobří, že vás nepřehlédnou"

Weekly #17

Technológie WordPress is at a Crossroads Using Feature Detection to Write CSS with Cross-Browser Support The distributed team’s guide to Git mirrors L

Weekly #15

Technológie Aurora Serverless MySQL Generally Available Ubuntu, Debian, RHEL, and CentOS Linux Now Patched Against "Foreshadow" Attacks Prac

Publikované 10.01.2016

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist