Motion design asi nezachráni svet, ale môže ho urobiť oveľa zábavnejším. Hovoria organizátori v poradí už piateho ročníka Mouvo. Ide o dvojdňový festival venovaný pohybu a vizuálnej komunikácie.

Tento rok má podtitul Play. Svetový tvorcovia, ktorí sa pohybujú vo svete grafického dizajnu, animácie, videa a nových technológií, tak predvedú ako sa vytvára zábava a ako sa môžete zabaviť pri práci.

Medzi popredné osobnosti, ktoré sa predstavia patrí úspešný animátor a designer hier David Oreille. Ten je známy svojimi hrami Mountain a Everything okrem toho zvorí krátke animované filmy.

Ďalej to je Kevin Aratari z kalifornskej agentúry Troika, ktorá pomáha najúspešnejším mediálnym značkám ako HBO, Hulu, UFC, ESPN alebo CBS s vizuálom, stratégiou, propagáciou a obsahom.

John Likens má na starosti vizuálnu identitu hollywoodskych hitoch ako Robocop, Iron Man 3, Deadpool 2 alebo sériu Taboo.

wide

Prehľad všetkých rečníkov nájdete na mouvo.cz/speakers. Okrem samotnej konferencie je možné sa prihlásiť aj na workshopy.

Mouvo patrí medzi mimoriadne úspešne podujatia vo svojom zameraní, ktoré organizuje štúdio Oficina. Aktuálny ročník sa bude konať v divadle Archa 21. a 22. februára.