Vlog


Sleduj ma


Twitter


Zverejnenie ceny na webe – chyba alebo samozrejmosť?

Rád by som sa pozastavil nad jedným špecifikom domácich internetových vôd. Aj keď sa stále viac hovorí o otvorenosti, prístupu k informáciám, no a reklamná fráza, že všetko je na webe doslova zľudovela až tak úplne to neplatí ak ide o ceny. Myslím, že tu existujú dva extrémy – tým prvým je keď cena predáva.

Rôznych zľavových serverov a porovnávačov cien je neúrekom. No a tým druhým, že sa predávajúci tvária ako keby robili všetko na mieru a cena je predmetom obchodného tajomstva. Toto veľmi dobre poznáme zo štátnych zákazok.

Neraz sa mi stalo, že napríklad na cenu nejakého tovaru, ktorý firma exkluzívne dodáva na Slovensko si dala aj 200 percentnú maržu. Samozrejme cenu mi prezradili len cez mail a potom ešte mesiac prudili, že či si to u nich predsa len nekúpim. To už som mal dávno doma zásielku zo zahraničia. Osobne ma oveľa viac zaujmú weby, ktoré jednajú na rovinu a majú všetko v jednoduchom a prehľadnom cenníku alebo nejakom klikátku. Prechádzať niekoľko stranový cenník, ktorý je len na vyžiadanie s tým, že si mám vybrať a oni mi cenu ešte upresnia, lebo nemajú čas ho aktualizovať mi príde už na hranici so zákonom. Na druhú stranu je niekde ťažké nastaviť cenníkovú cenu – najmä pri spomínaných veciach na mieru, konzultáciách, práci nadčas – tomu rozumiem. Ale osobne býva pre mňa takýto prístup sitom pre predajcov tovaru aj služieb. Príkladom môžu byť predajcovia automobilov, kde to chcú prebrať na predajni.

A to ešte nehovorím o rôznych skrytých poplatkoch a podobných hovadinách. Možno som len rozmaznaný z toho IT sveta, kde viem za čo platím – techniku, priestor, výpočtový výkon.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Weekly #48 - Apache CVE-2019-0211, Zabbix 4.2

Technológie All You Need to Know about SQL PostgreSQL DBaaS Calculator How to create a dark\light mode switch in CSS and Javascript Cisco RV320 Comman

Alibaba Cloud je v strednej Európe a otvorí datacentrum v Londýne

Silnejšie obchodné zastúpenie v Európe si buduje čínsky Alibaba Cloud. Ten v spolupráci s ABC Data S.A. spustil ABC Data Cloud. Spoločnosť ABC Data S.

Weekly #11

Technológie AMD EPYC Performance Testing… or Don’t get on the wrong side of SystemD Elasticsearch Performance Tuning XARs: An efficient system for sel

Publikované 21.06.2012

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist