Bilancovanie končiaceho sa roku 2018 je už na mieste v týchto dňoch. A tak vám podľa minuloročného vzoru prinášam prehľad tých najčítanejších článkov, ktoré počas neho vznikli na tomto blogu.

10. - DNS server 1.1.1.1 od CloudFlare - je rýchlejší než Google alebo OpenDNS?

CloudFlare hovorí, že ide o rýchle a bezpečné DNS. Rýchle vďaka odozve, ktorá je veľmi dôležitá nakoľko sa zisťuje na akej IP sa daný DNS záznam nachádza.

9. - Ak by mestá na Slovensku boli veľké ako na Facebooku, tak najväčším je...

Na Slovensku máme 140 miest, ja som vybral krajské, čiže sme na ôsmich. Našiel som si ich oficiálne Facebook profily na oficiálnych weboch a porovnal počet lajkov a počet obyvateľov daného mesta

8. - GoPro uviedlo novú kameru HERO, cena vás poteší

Spoločnosť GoPro, ktorá sa stala synonymom pre akčné kamery ešte posledné marcové dni uviedla svoj posledný model s názvom HERO.

7. - Microsoft kupuje GitHub, komunita ho pochováva

Asi nie som jediný, kto vníma GitHub ako dva svety – ten verejný, otvorený a viditeľný. Možno marketingový, či egomaniacky – to je ten s verejnými repozitármi. No a potom ten pracovný s privátnymi. A ten prvý už v spojení s Microsoftom nebude cool.

6. - Black Friday a Cyber Monday 2018 pre geekov

Tu je prehľad zliav, ktoré by mohli potešiť nejednu technologickú dušu.

5. - Adobe ponúka XD na dizajn a prototypovanie teraz zdarma

XD je súčasťou Creative Cloud od októbra minulého roka, kedy skončila beta verzia. Slúži na dizajn webových a mobilných aplikácií, prototypovanie a následné zdieľanie a prezentáciu.

4. - 15 vecí, ktoré mi dalo 15 rokov blogovania

15 rokov je vek v ktorom vás v reálnom svete ešte stále neberú vážne. V tom internetovom ste dinosaurus.

3. - Osobní růst 2018

Hneď sa priznám, že čo ma presvedčilo ísť na Osobní růst 2018 boli rečníci, ktorých mam naozaj rád a dokážu ma zaujať. Každý z nich si vybral jednu knihu, ktorá mu je témou najbližšia a o tej porozprával.

2. - Podujatia v roku 2018, ktoré vám nemôžu ujsť

Tipy na tie najlepšie podujatia zamerané na technológie, startupy, inovácie, marketing, DevOps. UX a programovanie v Európe.

1. - Sociálna sieť, ktorá má najviac negatívny dopad na duševné zdravie mladých ľudí

Tak schválne. Zamyslite sa, ktorá by to asi tak mohla byť. Na výber je zo širokého portfólia od YouTube, cez Facebook, Instagram až po Twitter, či Snapchat.